5.9%
50.0%
33.3%
29.0%

Στα θετικά αποτελέσματα συνέχισαν τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις οι Airball, αφού επικράτησαν των Τεμπελχανάδων Β’ με το τελικό 30-68, 2 στροφές πριν τα playoffs. Οι Airball μπήκαν από το ξεκίνημα πολύ συγκεντρωμένοι στο ματς, με τους Τεμπελχανάδες να είναι κοντά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Με τη νίκη αυτή, οι Airball διατηρούνται στην 3η θέση του ομίλου, αφού πλέον έχουν 12 νίκες και 6 ήττες στη φετινή σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Airball να ανοίγουν το σκορ με δίποντο του Μουμούρη και 2/2 βολές του Πολυχρονόπουλου για το 0-4 και τον Παπαδόπουλο να ανοίγει λογαριασμό για τους Τεμπελχανάδες με δίποντο για το 2-4 του ματς. Εκεί, ο Μπίκος με τρίποντο και ο Κυρούδης με δίποντο θα ανοίξουν τη διαφορά στους 7 πόντους για το 2-9, με τους Τεμπελχανάδες να μειώνουν με βολή του Παπαδόπουλου και δίποντο του Καραγεώργου σε 5-9 την αναμέτρηση. Με βολή του Κυρούδη, οι Airball θα κάνουν το 5-10, ο Κωνσταντινίδης με δικό του δίποντο θα μειώσει στους 3 για το 7-10, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο στον αιφνιδιασμό ο Τσάκαλης, διαμορφώνοντας έτσι το 7-12 για τους Airball στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Τσάκαλης με τρίποντο αυτή τη φορά θα κάνει το 7-15 για τους Airball, ο Γεωργιακάκης με δύσκολο δίποντο θα μειώσει σε 9-15, με τους Airball να ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς σε διψήφια διαφορά μετά από 2 δίποντα των Καραχρήστο και Παπαδοπούλη, που θα διαμορφώσει το 9-19, ενώ ο Γεωργιακάκης με βολή θα μειώσει στους 9 για το 10-19 του ματς. Εκεί, ο Καραγιάννης με δίποντο θα γράψει το 10-21 για τους Airball, με τον Κωνσταντινίδη να μειώνει με δικό του δίποντο σε 12-21, κλείνοντας παράλληλα το πρώτο ημίχρονο στο 12-21, υπέρ των Airball.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Airball θα ανοίξουν τη διαφορά με 4 πόντους του Πολυχρονόπουλου, 3 του Κυρούδη και από 2 των Καραχρήστο και Παπαδοπούλη, για να στείλουν το ματς στους 20 πόντους, διαμορφώνοντας έτσι το 12-32 στο ματς. Με δίποντο του Παπαδόπουλου στην αντίπαλη ρακέτα, οι Τεμπελχανάδες θα μειώσουν σε 14-32, ενώ οι Airball θα απαντήσουν με τρίποντο του Μπίκου για το 14-35, ο Κωνσαντινίδης με δίποντο θα μειώσει σε 16-35, με τον Μουμούρη να ευστοχεί σε δικό του τρίποντο, γράφοντας το 16-38 στο ματς. Με ένα δύσκολο καλάθι, ο Κωνσταντινίδης θα μειώσει εκ νέου τη διαφορά για το 18-38, οι Airball με γκολ-φάουλ του Καραχρήστου θα κάνουν το 18-41, ο Λεπίτκας με βολή θα γράψει το 19-41, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει στο 19-44, έπειτα από τρίποντο του Τσάκαλη.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ρούσσος με εύστοχο τρίποντο θα κάνει το 19-47 για τους Airball, ο Γεωργιακάκης θα μειώσει με δίποντο σε 21-47, για να απαντήσουν και πάλι οι Airball με 2 δίποντα από τους Μουμούρη και Τσάκαλη, αλλά και γκολ-φάουλ του Μπίκου, διαμορφώνοντας έτσι το 21-54 στην αναμέτρηση. Οι Τεμπελχανάδες με δίποντο του Γεωργιακάκη θα μειώσουν σε 23-54, οι Airball με ένα νέο σερί 2-7 θα γράψουν το 25-61, ο Καραγεώργος με τρίποντο από τη γωνία θα μειώσει σε 28-61, με τον Τσάκαλη να ευστοχεί σε 2 απανωτά δίποντα, διαμορφώνοντας έτσι το 28-65 για την ομάδα του. Με ένα δίποντο του Καραγεώργου το ματς θα πάει στο 30-65, ενώ το ματς θα σφραγίσει με τρίποντο ο Τσάκαλης για το τελικό 30-68.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Βαγγέλης Μπίκος ο οποίος σημείωσε 9 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 3 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Τσάκαλης και Μπαλταδούρος, ενώ από τους Τεμπελχανάδες Β’ ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος και Γεωργιακάκης.