12.5%
42.3%
40.0%
9.1%

Τερμίτες – Αστέρας Ευελπίδων 50-57.Μετά από ένα τρομερό παιχνίδι ο Αστέρας Ευελπίδων πήρε τη νίκη απέναντι στους μαχητικούς Τερμίτες που έφτασαν κοντά στην ανατροπή (19-39 3ο δεκάλεπτο 6:40 μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα) στο τελευταίο λεπτό του αγώνα μειώνοντας στους 3 πόντους (0:38) 49-52 . Mvp του αγώνα ο Μαγκώνης Θανάσης με 15 πόντους,7 ριμπάουντ,2 ασίστ ,5 κλεψίματα και 4 κοψίματα.
Οι Τερμίτες ξεκίνησαν το ματς ιδανικά 6-0,ο Χριστόπουλος με 4 πόντους του και ο Σιουτης με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Αστέρας Ευελπίδων αντέδρασε και με σερί 0-10 πέρασε μπροστά στο σκορ με 6-10. Αρχικά ο Μαγκώνης Θανάσης με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Λαμπρόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ, ο Τσαουρδάς με σουτ,με ντραιβ ο Λαμπρόπουλος και με 1/2 βολές ο Μαγκώνης Θανάσης και Βασίλης. Ο Καρκατσέλης με ντραιβ έκανε το 8-10 και ο Χαρτοκόλλης με ντραιβ το 8-12. Το δεκάλεπτο τελείωσε 10 -12 ο Τουμπακάρης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χαρτοκόλλης με 3/4 βολές πέτυχε το 10-15 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Αποστολόπουλος με τρίποντο το 13-15 για τους Τερμίτες. Ο Λαμπρόπουλος με 1-1 βολή τεχνικής ποινής και ο Ευθυμιάδης με σουτ πέτυχαν το 13-18. Ο Φιλιππαίος με 1/2 βολές το 14-18 και ο Σκλήρης με 1/2 βολές, ο Λαμπρόπουλος και ο Ευθυμιάδης με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 14-23.Ο Καρκατσέλης με 1-1 βολή τεχνικής ποινής το 15-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-29,ο Παναγόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και με σουτ από την γωνιά και ο Μαγκώνης Θανάσης με λει-απ .
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χριστόπουλος με 2/2 βολές έκανε το 17-29 για τους Τερμίτες . Ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο το 17-32 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Καρκατσέλης μετά από ντραιβ το 19-32 και με ένα σερί 0-7 το σκορ έγινε 19-39.Αρχικά ο Μαγκώνης Βασίλης με σουτ, ο Μαγκώνης Θανάσης και ο Παναγόπουλος σκόραραν μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μαγκώνης Θανάσης με 1/2 βολές. Οι Τερμίτες ξεκίνησαν την αντεπίθεση και με σερί 13-0 μείωσαν σε 32-39,αρχικά ο Μπιμπούδης με 1/2 βολές, ο Καρκατσέλης με 2/2 βολές, με σουτ από το High post ο Σιούτης και ο Τουμπακάρης και με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ ο Σιούτης. Ο Λαμπρόπουλος με ντραιβ πέτυχε το 32-41 και το δεκάλεπτο τελείωσε 33-41 με 1/2 βολές ο Καρκατσέλης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ευθυμιάδης με σουτ από την γωνιά και με 1/2 βολές έκανε το 33-44 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Μόνος και ο Σιούτης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 37-44 για τους Τερμίτες. Μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Μαγκώνης Θανάσης το 37-46 και ο Σιούτης με 2/2 βολές το 39-46.Ο Κουρής με 1/2 βολές και ο Φραγκίστας με ντραιβ πέτυχαν το 39-49.Με γκολ φάουλ ο Καρκατσέλης πέτυχε το 42-49 και ο Κουρής με τρίποντο το 42-52.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 49-52(0:38),αρχικά ο Καρκατσέλης με τρίποντο, ο Σιούτης και ο Χριστόπουλος με 1/2 βολές και ο Καρκατσέλης με 2/2 βολές. Ο Μαγκώνης Θανάσης με 1/2 βολές (0:29)και με λει-απ (0:23) πέτυχε το 49-55.Ο Καρκατσέλης με 1/1 βολή τεχνικής ποινής (0:15) το 50-55 και ο Χριστόπουλος είχε άστοχο τρίποντο. Το τελικό 50-57 πέτυχε ο Μαγκώνης Θανάσης με κάρφωμα στον αιφνιδιασμό.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Ευθυμιάδης με 7 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σιούτης με 15 πόντους,14 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καρκατσέλης με 17 πόντους,7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

6Μαγκώνης Βασίλειος31250.01333.300032500106
7Mindaugas Vaiciunas0000040.0010.023511002