41.7%
51.9%
45.8%
14.7%

Οι Golden Boys, με τα αδέρφια Χαχάμη να βρίσκονται σε απίστευτη βραδιά, επέστρεψαν στα ροζ φύλλα κερδίζοντας τους Τερμίτες με 64-73. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Ανδρέας Χαχάμης με 20 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά, έδειξαν πως θέλουν νίκη και μάχονταν σε κάθε φάση σαν να ήταν τελικός. Ο Βασίλης Χαχάμης ξεκίνησε με καλάθι για το 0-2, 4-2 ο Τζαβάρας με δύο δικά του καλάθια, 4-4 ο Ποντικός, 7-4 ο Μπιμπούδης, 7-7 ο Βασίλης Χαχάμης, 10-7 ο Τζαβάρας, 10-10 ξανά από τον Βασίλη Χαχάμη, 13-10 ο Μπιμπούδης, απάντηση με 0-8 οι Ποντικός, Ανδρέας Χαχάμης και Ρίζος για το 13-18, 16-18 ο Σπανός και 16-21 οι Κούγιας και Σταματάκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν από ένα καλό πεντάλεπτο, με τους Golden Boys να ξεφεύγουν αρχικά, αλλά οι Τερμίτες να δίνουν άμεσα την απάντηση τους. Ο Καρκατσέλης μείωσε σε 18-21, 18-25 οι Ανδρέας και Βασίλης Χαχάμης, 20-25 ο Μπιμπούδης, 20-27 ο Σκλαβενίτης, 22-27 ο Τζαβάρας, 22-32 οι αφοί Χαχάμη ξανά, 27-32 οι Μπιμπούδης και Καρκατσέλης, 27-34 ο ποντικός, 35-34 οι Τζαβάρας, Καρκατσέλης και Φιλιππαίος, 35-38 οι Κούγιας και Βασίλης Χαχάμης και 37-38 ο Μπιμπούδης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τερμίτες ζορισαν ακόμα παραπάνω τους Golden Boys με την καλή τους άμυνα και κατάφεραν να περάσουν μπροστά. Ο Καρκατσέλης έγραψε το 40-38, 40-43 οι Ανδρέας Χαχάμης και Ρίζος, 43-43 ο Μπιμπούδης, 43-45 ο Ανδρέας ξανά, 46-45 ο Τζαβάρας με γκολ φάουλ, 46-47 ο Σκλαβενίτης, 52-47 οι Τουμπακάρης και Καρκατσέλης, 52-50 ο Ποντικός, 53-50 ο Μόνος, 53-52 ο Βασίλης Χαχάμης και άλλοι δύο πόντοι του Μόνου για το τελικό 55-52 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Golden Boys έδωσαν ρεσιτάλ Άμυνας, κάτι που έδωσε ενέργεια και στην επίθεση, με αποτέλεσμα να χτίσουν διαφορά και να πάρουν τη νίκη έχοντας άνεση στο τέλος. Ο Σπανός έγραψε το 58-52, 58-55 ο Ανδρέας Χαχάμης, 60-55 ο Μόνος, απάντηση με 0-16 σερί οι Ανδρέας Χαχάμης, Ρίζος Σκλαβενίτης και Βασίλης Χαχάμης για το 60-71, 62-71 ο Μόνος, 62-73 ο Ποντικός και 64-73 ο Φιλιππαίος.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ανδρέας Χαχάμη, σε εξαιρετικό βράδυ βρέθηκε και ο Βασίλης, ενώ επίσης καλός ήταν ο Σκλαβενίτης. Για τους Τερμίτες ξεχώρισαν οι Τζαβάρας, Καρκατσέλης και Μπιμπούδης.