0%
0%
0%
0%

Η Τιρινίνι κέρδισε με 29-89 τους Μπίρι Μπίρι με το ματς να ξεκινά με 0-25 για τους νικητές ως το 14ο λεπτό από τον Κοτσαμπα, τον Αντωνόπουλο, τον Γιαμαίο και τον Ζαντιωτη. Ο Μανιατης σκόραρε για το 2-25, με τον Μιχαηλίδη και τον Αντωνόπουλο να απαντούν για το 2-38, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Ευαγγελίδη και τον Μανιατη στο 7-38. Στην επανάληψη ο μετά το 10-40 η Τιρινίνι με τον Κοτσαμπα και τον Αντωνόπουλο έφτασε στο 12-52, για να απαντήσει ο Μανιατης. Ο Παπανδρεου σκόραρε για το 16-61, με τον Χαραλαμπόπουλο να γράφει το 19-63, για να κλείσει η περίοδος από Κοτσαμπα και Γιαμαίο στο 19-69. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σαρικακης με τον Κοτσαμπα έφεραν την ομάδα τους στο 21-78, για να σκοράρει ο Ευαγγελίδης για το 25-78, με τον Μιχαηλίδη και τον Ζαντιωτη να φέρουν το ματς στο 27-86 λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 16-10 στο ματς, τα κλεψίματα 3-5 και οι ασίστ 4-18. Στα ριμπάουντ η Τιρινίνι είχε τον έλεγχο, 34-46 με 10-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/24 τρίποντα και τους Μπίρι Μπίρι 2/28. Στα δίποντα η Τιρινίνι είχε 61% και οι Μπίρι Μπίρι 25%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κοτσαμπας είχε 30 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 τάπες με 15/17 σουτ, ο Σαρικακης 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μιχαηλίδης 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γιαμαίος 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Αντωνόπουλος 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Μανιατης είχε 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Χαραλαμπόπουλος 7 πόντους.