38.6%
60.0%
23.5%
19.2%

Οι Τουβλέηκερς, έχοντας τρομακτική ευστοχία από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, έχτισαν μια αρκετά μεγάλη διαφορά από νωρίς στο ματς και πήραν άνετα τη νίκη με 95-42 κόντρα στους Halia Mavericks. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Αγκουριδάκης με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 5 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Halia Mavericks ξεκίνησαν με 0-4 χάρη σε ένα καλάθι του Μαρκέτου και δύο βολές του Αγγελιδέλη, ο Νικολαΐδης μείωσε με τρίποντο σε 3-4, 3-6 από τον Αλέξανδρο Αγγελωνίτη, 7-6 και προβάδισμα με ένα 4-0 δια χειρός Κοσκέρα, 7-8 ο Πλινθίδης και 14-0 από τους Γιαννουλάκη, Νικολαΐδη, Τσακίρη και Θεοδωρακόπουλο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Τσακίρης, Γιαννουλάκης και Θεοδωρακόπουλος πρόσθεσαν άλλους 10 πόντους και έφτασαν το ενεργό σερί στο 24-0 με το σκορ να πηγαίνει στο 31-8, 31-10 ο Πλινθίδης, 38-10 οι Τσακίρης και Κοσκέρας, 38-16 με ένα τρίποντο του Αγγελιδέλη και ένα του Παναγιώτη Αγγελωνίτη και 42-16 από τους Κοσκέρα και Αγκουριδάκη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Αγκουριδάκης, Γιαννουλάκης, Νικολαΐδης και Θεοδωρακόπουλος έγραψαν το 58-16, 58-19 ο Παναγιώτης Αγγελωνίτης, 60-19 ο Τσακίρης, 60-21 ο Πλινθίδης, 65-21 οι Μαρίνος και Κοσκέρας, 65-23 ο Χριστοδουλάκης, 68-23 ο Θεοδωρακόπουλος, 68-27 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Αγγελιδέλη, 70-27 ο Τσακίρης και 70-30 από τους Πλινθίδη και Πασσαλή για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο Πασσαλής έβαλε ξανά καλάθι για το 70-32, 75-32 οι Μαρίνος και Αγκουριδάκης, 75-34 ο Χριστοδουλάκης, 87-34 με 4 σερί τρίποντα από τον Μαρίνο, 87-37 ο Μαριόλης, 90-37 με ένα ακόμη τρίποντο του Μαρίνου, 90-39 ο Πλινθίδης, 93-39 ο Νικολαΐδης, 93-42 ο Παναγιώτης Αγγελωνίτης και καλάθι από τον Κοσκέρα για το τελικό 95-42 του αγώνα.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Αγκουριδάκη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Τσακίρης, Κοσκέρας και Γιαννουλάκης. Για τους Halia Mavericks ξεχώρισαν οι Πλινθίδης, Παναγιώτης Αγγελωνίτης και Αγγελιδέλης.