25.6%
38.5%
41.4%
21.4%

Έπειτα από ένα πολύ όμορφο και ανταγωνιστικό ματς, οι Kinder Bolognese ήταν εκείνοι που κατάφεραν να επικρατήσουν των Τουβλέηκερς με το οριακότατο 60-62. Το παιχνίδι ξεκίνησα με τρόπο απόλυτα ισορροπημένο και τις δυο ομάδες να πηγαίνουν αγκαζέ στο σκορ. Ένα 0-10 σερί των Kinder άλλαξε πλήρως τα δεδομένα στο τελευταίο δεκάλεπτο, γυρίζοντας το εις βάρος τους 50-45 στο υπέρ τους 50-55. Οι Τουβλέηκερς παρόλα αυτά κράτησαν την ψυχραιμία τους και με απανωτά τρίποντα από τον Νικολαΐδη και τον Μαρίνο ισοφάρισαν λίγο πριν την λήξη στο 60-60. Έκτοτε, το μόνο σκορ που είχαμε ήταν δυο βολές του Μητσέα που διαμόρφωσαν και το τελικό 60-62, αφού οι Τουβλέηκερς δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν στην τελευταία τους επίθεση.

Η αναμέτρηση ξεκινά με τρίποντο Μητσόπουλου για το 3-0, Γαρδικιώτης με δυο δίποντα και Βράκας με ένα για το 3-6, Μητσόπουλος ξανά μαζί με τον Κοσκέρα κάνουν το 10-6, 10-8 ο Καραγεώργος, 12-8 ο Κοσκέρας, 12-11 με τρίποντο μειώνει ο Αντωνακόπουλος, Μητσόπουλος και 14-11, Παναγιωτόπουλος και 14-13, Λειβαδάς και 15-13, ενώ οι Ησαίας και Μητσέας θα γράψουν το 15-18.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Μαρίνος και Κοσκέρας σκοράρουν για το 20-18, Καραγεώργος με βολή μειώνει στο 20-19, Κοσκέρας με δυο βολές για το 22-19, Γαρδικιώτης, Ησαίας και Μητσέας κάνουν το 22-25, Σπανόπουλος και Μαρίνος για το 27-25, Γαρδικιώτης και 27-29, Μαρίνος με τρίποντο και 30-29, 6 απανωτοί πόντοι Μητσέα για το 30-35, Μητσόπουλος και Σπανόπουλος από την γραμμή της φιλανθρωπίας κάνουν το 33-35, 33-37 ο Μητσέας ξανά, ενώ το 35-37 του ημιχρόνου γράφει ο Κοσκέρας.

Επιστροφή στο παρκέ με Γαρδικιώτη για το 35-39, σερί των Τουβλέηκερς με Νικολαίδη, Μητσόπουλο, Μαρίνο για το 45-39, Καραγεώργος μειώνει στο 45-41, ξανά ο Μητσόπουλος σκοράρει για το 47-41, ενώ ο Αντωνακόπουλος με τρίποντο γράφει το 47-44 του δεκαλέπτου.

Τελευταία περίοδος και Μητσέας με βολή κάνει το 47-45, πέμπτο τρίποντο του Μαρίνου γράφει το 50-45, Μητσέας, Κούρας, Βράκας, Γαρδικιώτης απαντούν με ένα 0-10 σερί και βάζουν μπροστά την ομάδα τους με το 50-55, Κοσκέρας με βολή μειώνει σε 51-55, 51-57 ο Βράκας, 54-57 με τρίποντο ο Νικολαίδης, βολή Γαρδικιώτη και 54-58, ο Νικολαίδης όμως ξαναχτυπά με τρίποντο για το 57-58, το 57-60 κάνει ο Γαρδικιώτης ξανά, Μαρίνος ισοφαρίζει με τρίποντο στο 60-60 και πλέον με ένα λεπτό απομένει οι μόνοι πόντοι που θα μπουν θα είναι δυο βολές του Μητσέα για το 60-62. Οι Τουβλέηκερς είχαν την ευκαιρία να κλέψουν το ματς στην τελευταία επίθεση, όμως και οι δυο τους προσπάθειες από το τρίποντο ήταν άστοχες.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Μητσέας,  ο οποίος σταμάτησε στους 18 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ, έκλεψε 6 φορές την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθεια, για να συγκεντρώσει 24 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Γαρδικιώτης και Ησαΐας, ενώ από τους Τουβλέηκερς ξεχώρισε η προσπάθεια των Μητσόπουλου και Κοσκέρας.