24.3%
58.8%
38.6%
10.7%

Οι Τουβλέηκερς, αν και βρέθηκαν να κερδίζουν μέχρι και με 23 πόντους, τελικά μόνο εύκολα δεν πήραν τη νίκη από τους Walkers, οι οποίοι έκαναν καταπληκτικό τελευταίο δεκάλεπτο, όμως δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή τους με αποτέλεσμα να γνωρίζουν την τέταρτη τους ήττα στη λίγκα με 63-68. MVP του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Μιχάλης Κοσκέρας με 13 πόντους, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαρίνος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Τουβλέηκερς με ένα εύστοχο τρίποντο του Μαρίνου, ο Σιώτας μείωσε σε 2-3, 2-5 με δύο βολές του Κοσκέρα, 4-5 ο Φουρνάρης, 4-10 με 5 συνεχόμενους πόντους του Κουράση, 6-10 με βολές του Σιώτα, 6-12 ο Αγκουριδάκης, 8-12 ο Σιώτας ξανά, 8-14 με καλάθι του Κοσκέρα, 9-14 με μια βολή του Γιώργου Μαργαρίτη και 9-15 με τον ίδιο τρόπο ο Ρίζας για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Λειβαδάς με ένα μακρινό τρίποντο έγραψε το 9-18, οι Φουρνάρης και Κωνσταντίνος Μαργαρίτης μείωσαν σε 14-18 με ένα γρήγορο 5-0 σερί, 14-21 με τρίποντο του Μαρίνου, 16-21 ο Φουρνάρης, 16-23 με καλάθι του Ρίζα, 18-23 με βολές του Σιώτα, 18-29 με τους Κοσκέρα, Αγκουριδάκη και Ρίζα να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας, 20-29 ο Γιώργος Μαργαρίτης, 20-32 ο Μαρίνος και καλάθι από τον Σιώτα για το τελικό 22-32 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ιωαννίδης και Σιώτας έβαλαν από ένα καλάθι για το 26-32, οι Δημητρακόπουλος και Κοσκέρας απάντησαν με 0-5 σερί για το 26-37, 28-37 με νέο καλάθι του Σιώτα, 28-50 με 0-13 σερί οι Μαρίνος, Κουράσης, Δημητρακόπουλος και Ρίζας, 31-50 με γκολ φάουλ του Σιώτα, 31-52 με δύο βολές του Ρίζα, 32-52 με μια βολή του Σιώτα, 32-55 με γκολ φάουλ του Κοσκέρα, 35-55 με τρίποντο του Φουρνάρη και 35-56 με μια βολή του Κοσκέρα για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με τους Τουβλέηκερς να είναι στο +21.

Στην τελευταία περίοδο ο Κωνσταντίνος Μαργαρίτης μείωσε σε 37-56, 37-57 με μια βολή του Ρίζα, 39-57 ο Σιώτας, 39-59 ο Ρίζας, 45-59 με 6-0 σερί οι Γιώργος Μαργαρίτης, Γιάννης Μαργαρίτης και Σιώτας, 45-60 με μια βολή του Κουράση, 54-60 με 9-0 σερί οι Γιώργος Μαργαρίτης, Φουρνάρης, Σιώτας και Γιάννης Μαργαρίτης, 54-62 με δύο βολές του Ρίζα, 57-62 με γκολ φάουλ του Σιώτα, 57-63 ο Ρίζας, 60-63 με ένα καλάθι του Σιώτα και μια βολή του Φουρνάρη, 60-66 με μια βολή του Κοσκέρα και δύο του Αγκουριδάκη, 63-66 με τρίποντο του Γιώργου Μαργαρίτη και δύο βολές από τον Μαρίνο για το τελικό 63-68 του παιχνιδιού.

Για τους Τουβλέηκερς, πέρα από τον Κοσκέρα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ρίζας με 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Walkers ξεχώρισε ο Σιώτας με 31 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα.