22.6%
35.0%
39.2%
18.8%

Οι Τουβλεηκερς πήραν την νίκη 62-56,έκαναν τα εύκολα δύσκολα, κατάφεραν και απώλεσαν μια διαφορά 19 πόντων 53-34 δύο λεπτά πριν το τέλος τις τρίτης περιόδου ,με τους 5 παίκτες από την Νίκαια να παλεύουν το παιχνίδι μέχρι τέλους. MVP του αγώνα με double double ο Μητσόπουλος με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Λειβαδάς πέτυχε το πρώτο καλάθι,για να ισοφαρίσει ο Μάνος για την Νίκαια. Ο Κοσκεράς και ο Μητσόπουλος έκαναν το 6-2 για τους Τουβλέηκερς.Το καλάθι του Καρρά έγραψε το 6-4.Ο Καμινάρης με 1/2 βολές για το 7-6.Με 7 πόντους ο Μάνος έδωσε το προβάδισμα για την Νίκαια 7-11.Με 4 πόντους ο Κοσκεράς και τρίποντο του Μητσόπουλου για το 14-11.Ξανά ανατροπή και ο Σιμιντζής και ο Μάνος έγραψαν το14-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-15 με καλάθι του Αλπίτση.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χατζηαντωνίου πέτυχε το 16-17.Με 4 πόντους του ο Κριτσιωτάκης έδωσε το προβάδισμα στους Τουβλέηκερς 20-17.Χατζηαντωνίου και Σιμιντζής έγραψαν το 20-21.Με τον Κριτσιωτάκη να γράφει το 22-21.Ο Μάνος έδωσε το προβάδισμα στην Νίκαια 22-23.Ο Μαρίνος με τρίποντο έκανε το 25-23 για να ισοφαρίσει ο Σιμιντζής.Ο Καμινάρης κάτω από την ρακέτα έγραψε το 27-25 και με 1/2 βολές του Χατζηαντωνίου για το 27-26.Με σουτ ο Αλπίτσης έγινε το 29-26 και η ισοφάριση ήρθε με τρίποντο του Σωτηρόπουλου.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-29 με 4 πόντους του Αλπίτση και σουτ του Λειβαδά.

Τρίτο δεκάλεπτο και με λει-απ ο Μάνος έκανε το 35-31.Με 4 πόντους στον αιφνιδιασμό ο Κριτσιωτάκης έγραψε το 39-31.Ο Μάνος με 1/2 βολές το 39-32 για την Νίκαια.Με λει-απ ο Κριτσιωτάκης και τρίποντο του Μαρίνου το 44-32 για τους Τουβλέηκερς .Ο Χαντζηαντωνίου με λει-απ έκανε το 44-34.Με 2 τρίποντα του Μητσόπουλου και ένα του Μαρίνου, η μέγιστη διαφορά του αγώνα για το 53-34.Η περίοδος τελείωσε 53-39 με 5 πόντους του Μάνου.

Τέταρτο δεκάλεπτο και ο Μάνος με 1/2 βολές έκανε το 53-40.Ο Καμινάρης με το τρίποντο που πέτυχε έκανε το 56-40.Με βολές ο Σιμιντζής 2/4,ο Μάνος 1/2 και το σουτ του Σωτηρόπουλου για το 56-47.Ο Κριτσιωτάκης με καλάθι και ο Μητσόπουλος με αριστερό λει-απ για το 60-47 για τους Τουβλέηκερς.Καλάθια του Μάνου και του Σιμιντζή για το 60-51 για την Νίκαια. Ο Μητσόπουλος ευστόχησε σε 2 βολές και έγραψε το 62-51 και το ματς τελείωσε 62-56 με τρίποντο του Σωτηρόπουλου και καλάθι από τον Σιμιντζή.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κριτσιωτάκης με 14 πόντους ,7 ριμπάουντ και 3 ασίστ,ο Αλπίτσης με 8 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Κοσκεράς με 6 πόντους ,8 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μάνος με 25 πόντους,15 ριμπάουντ,2 ασίστ,2κλεψίματα και 2 κοψίματα,ο Σιμιντζής με 12 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Χατζηαντωνίου με 9 πόντους ,3 ριμπάουντ,10 ασίστ και 4 κλεψίματα.