0%
0%
0%
0%

Οι Τουβλέικερς κέρδισαν με 57-56 τους Anonymous με τον αγώνα να κρίνεται από 3/4 βολές από Μαρίνο και Κοσκερα στα τελευταία 22 δευτερόλεπτα για τους νικητές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πατερογιαννακη και τον Λιβαδα να σκοράρουν, για να έρθουν ο Ρομποτης με τον Μαριανο για το 5-8 της ομάδας τους. Ο Ρομποτης με τον Μητρελλο έγραψαν το 6-12 λίγο μετά, με τον Καμιναρη να απαντά. Ο Μητρελλος με τον Μαριανο και τον Πατερογιαννακη σκόραραν και για το 8-18, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μητσόπουλο στο 12-18. Στη 2η περίοδο ο Μαρινος με τον Σακελλαρίου μείωσαν σε 17-18, με τον Καπελη να κρατά την ομάδα του μπροστά, 17-21. Ο Σακελλαρίου με τον Λιβαδα ισοφάρισαν, αλλά ο Κεραμιδας με τον Πατερογιαννακη έφεραν το ματς στο 21-26. Ο Καμιναρης μείωσε σε 24-26, για να απαντήσουν ο Πατερογιαννακης με τον Καπελη για το 24-31, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Μητσόπουλο στο 27-31. Στην επανάληψη ο Ρομποτης έφερε το ματς στο 27-33, με τον Μαρινο να απαντά και τον Μπαλασκα με τον Καμιναρη και τον Κοσκερα να φέρνουν τον αγώνα στο 36-34 για το προβάδισμα των Τουβλέικερς. Ο Πατερογιαννακης ισοφάρισε, με τον Λιβαδα να απαντά και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σακελλαρίου στο 42-38. Στην 4η περίοδο ο Πατερογιαννακης έφερε το ματς στο 42-40, με τον Σακελλαρίου να γράφει το 44-40. Ο Πατερογιαννακης με τον Καπελη ήταν που σκόραραν για το 44-47 της ομάδας τους, με τον Σακελλαρίου να ισοφαρίζει. Ο Πατερογιαννακης με τον Μαριανο έβαλαν ξανά μπροστά τους Anonymous με 47-53, με τον Καμιναρη να μειώνει, 50-53, για να έρθει ο Μητρελλος για το 50-54. Στα 50 δευτερόλεπτα ο Σακελλαρίου έγραψε το 53-54, με τον Πατερογιαννακη να απαντά στα 43 δευτερόλεπτα για το 53-56. Ο Σακελλαρίου είχε 1/2 βολές στα 26 δευτερόλεπτα, με τον Μαρίνο να γράφει 2/2 στα 22 για το 56-56 και το ματς να κρίνεται στα 3 δευτερόλεπτα από τον Κοσκερα για το 57-56 των Τουβλέικερς.

Τα λάθη ήταν 9-12 στο ματς, τα κλεψίματα 6-7 και οι ασίστ 13-10. Στα ριμπάουντ οι Anonymous είχαν τον έλεγχο, 33-48 με 9-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/25 τρίποντα και τους Anonymous 4/12. Στα δίποντα οι Anonymous είχαν 37% και οι Τουβλέικερς 35%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σακελλαρίου είχε 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καμιναρης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Μητσόπουλος 10 πόντους,3 ριμπάουντ, ο Μαρινος 8 πόντους. Για τους Anonymous ο Πατερογιαννακης είχε 23 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ρομποτης 9 πόντους, 16 ριμπάουντ, ο Μαριανος 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.