35.7%
71.4%
25.8%
37.5%

Τουβλεικερς vs B.C. Abla 86-60. Καταπληκτικό μπάσκετ από τους Τουβλεικερς που εκτός από το να σουτάρουν τρίποντα,μας έδειξαν ότι ξέρουν να μοιράζουν και ασίστ(30) χαρίζοντας κάποια ωραία καλάθια.Αντίθετα οι Abla πολύ κακή αμυντικά δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό τον νικητών. MVP του αγώνα ο Αγγουριδάκης με double-double με 13 πόντους,17 ριμπάουντ,4 ασίστ ,3 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Μαρίνος 3-0 για τους Τουβλεικερς .Για να απαντήσουν οι B.C. Abla με 0-6 σερί το 3-6 με καλάθια ο Σωτηρόπουλος ,ο Εγγλέζος και ο Μονέος .Ο Μαρίνος με 1/2 βολές για το 4-6 και ο Μονέος με 1/2 βολές το 4-7.Με σουτ από την γωνία ο Γιαννουλάκης την ασίστ ο Μαρίνος και με ντράιβ ο Κεραμιδάς για το 8-7.Ο Μακρής με τρίποντο έραψε το 8-10 .Ο Γιαννουλάκης και ο Κεραμιδάς πέτυχαν το 12-10 για να ισοφαρίσει 12-12 με 2/2 βολές ο Μακρής.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 12-0 για το 24-12 με 1/2 βολές ο Αγγουριδάκης ,4 πόντους ο Γιαννουλάκης και ο Κεραμιδάς και με τρίποντο ο Λειβαδάς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα ξανά με τρίποντο ο Μαρίνος το 27-12 για τους Τουβλεικερς .Ο Μακρής με σουτ έκανε το 27-14 για τους B.C. Abla.Με4 πόντους από σουτ ο Γιαννουλάκης πέτυχε το 31-14.Ξέσπασμα και με σερί 0-9 το σκορ έγινε 31-23 με 1/2 βολές ο Γαδ ,Μονέος με 4 πόντους,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν ο Μακρής και ο Σωτηρόπουλος.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 38-23 με τρίποντο ο Μαρίνος και με 4 πόντους από σουτ ο Κεραμιδάς.Ο Μακρής με σουτ πέτυχε το 38-25,με τον Αγγουριδάκη να πετυχαίνει με τρίποντο το 41-25.Το δεκάλεπτο τελείωσε 41-29 με τρίποντο ο Ορνεράκης και ο Μακρής με 1-1 βολή.

Τρίτο δεκάλεπτο και από την ασίστ του Κριτσιωτάκη ο Κεραμιδάς με λει-απ έκανε το 43-29 για τους Τουβλεικερς.Με γκολ φάουλ ο Μακρής πέτυχε το 43-32 για τους B.C. Abla. Ο Μαρίνος με 2 τρίποντα αλλά και ο Μακρής με 2 τρίποντα έγραψαν το 49-38.Και πάλι με τρίποντο ο Μαρίνος για το 52-38.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μακρής το 52-40.Ο Αγγουριδάκης με τρίποντο , με σουτ ο Κεραμιδάς και με 2/2 βολές ο Γιαννουλάκης για το 59-40.Ο Σωτηρόπουλος με σουτ το 59-42.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γιαννουλάκης για το 61-42.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 61-44 με 2/2 βολές ο Σωτηρόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 12 -0 οι Τουβλεικερς πέτυχαν το 73-44 με σουτ ο Γιαννουλάκης , ,step-back σουτ ο Λειβαδάς ,από την Μαγική πάσα του Λειβαδά ο Κεραμιδάς με λει-απ και με 4 πόντους ο Κεραμιδάς με λει-απ.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Ορνεράκης πέτυχε το 73-46 για τους B.C. Abla.Ο Κεραμιδάς με 1/2 βολές και σουτ το 76-46 και ο Μακρής με σουτ το 76-48.Ο Αγγουριδάκης με 1/2 βολές και με ντράιβ πέτυχε το 79-48 και ο Μακρής με σουτ το 79-50.Ο Γιαννουλάκης με 2/2 βολές και με σουτ για το 83-50.Ο Ρενιέρης με 2 τρίποντα και ο Μακρής με σουτ έγραψαν το 83-58.Ο Αγγουριδάκης πέτυχε με τρίποντο το 86-58 και το τελικό 86-60 έγραψε ο Μακρής με λει-απ .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γιαννουλάκης με 22 πόντους,12 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Κεραμιδάς με 27 πόντους (12-16 δίποντα),3 ριμπάουντ,6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μαρίνος με 19 πόντους (6-10 τρίποντα),4 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μακρής με 31 πόντους,11 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μονέος με 7 πόντους,7 ριμπάουντ 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.