18.5%
50.0%
36.0%
16.0%

Θετικό έκαναν το ρεκορ τους οι Τουβλέηκερς γαι πρώτη φορά φέτος μετά την επικράτηση τους επί των Clercs B.C. με 64-51. Πλασματική η τελική διαφορά 14 πόντων αφού μεχρι το τέλος της 3ης περιόδου το σκορ ήταν ισόπαλο για τις 2 ομάδες. Ένα ξέσπασμά τους με επιμέρους σκορ 23 -10 αρκούσε σε εκείνο το σημείο για να κρίνει το ματς. MVP της αναμέτρησης φυσικά ο Καρμοίρης ο οποίος τελείωσε το ματς με 16 πόντους, 14 ριμπάουντ και τρομερά ποσοστά ευστοχίας! Από κοντά Ρίκος και και Αγκουριδάκης που συνέβαλαν τα μέγιστα.

Το ματς ξεκίνησε πολύ δυνατά με μάχες σώμα με σώμα και συνεχείς εναλλαγές στο σκορ.Το σκορ άνοιξε για τους Κλέρκς ο Ρίζας για να απαντήσουν οι Τουβλέηκερς με 4 διαδοχικές εύστοχες βολες από Ρίκο και Καρμοίρη.Γεγονός αποτελεί οτι στο 1ο δεκάλεπτο οι Τουβλέηκερς σκοραραν μόνο από την γραμμή της φιλανθρωπίας και το τρίποντο.Η απάντηση ήρθε απτον Ζερμπίνο αλλά 2 ακόμη βολές του Λειβαδά έδωσαν εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.Η προσπέραση δεν άργησε να έρθει με τον Ρίζα να ευστοχεί σε δύσκολο τρίποντο.για το 6-7.Ο Λειβαδάς ευστόχησε σε άλλο ένα ζευγάρι για να κανει το 8 όλα ο Ζερμπίνος. Οι 5 διαδοχικοί πόντοι των Τουβλεηκερς ακολούθησαν 7 των Κλερκς για να διαμορφωθεί το 13-15. Ένα τρίποντο του Αγκουριδάκη έδωσε το προβάδισμα στους Τουβλεηκερς με την λήξη της 1ης περιόδου.

Ξεκίνημα 2ης περιόδου και οι Κλερκς απαντάνε άμεσα με αιχμή του δώρατος τον Ζερμπίνο που πετυχαίνει τους 4 απο τους 6 σερι πόντους της ομάδας του για το 16-21. Ο Καρμοίρης θα μείωνε με δίποντο αλλά άλλο ένα σερι των κλέρκς θα μεγάλωνε και άλλο την διαφορά. Το νέο 8-0 έφερε την διαφορά στο +9 με το σκορ 18-29. Το καλάθι του Αγκουριδάκη δεν κατάφερε να αλλάξει το σκηνικό αφού ο Ζερμπίνος με τρίποντο θα ανέβαζε την διαφορα στους 10. Η βολή του Ρίκου και το καλάθι του  Αγκουριδάκη διαμόρφωσαν το σκορ ημιχρόνου στο 27-34.

Η 3η πέριοδο ξεκίνησε απο εκεί που σταμάτησε η δεύτερη. Ο Καρμοίρης με δίποντο έριξε την διαφορά στους 5. Άμεση ήταν η απάντηση από τους Κλέρκς με τον Χονδραμάρα. Με το σκορ 31-36 ο Γιαννουλάκης πήρε το όπλο του και έδωσε τρομερή ώθηση στην ομάδα του. Από τους 16 πόντους που σημείωσαν μέχρι το τέλος της περιόδου οι 8 ήταν δια χειρός του. Σε αυτό το διάστημα ένα τρίποντο του Ρίζα και ένα δίποντο του Γρέζη κράτησαν την διαφορά στους 6 με το σκορ 47-41 υπέρ των Τουβλέηκερς.

Την ολική ανατροπή της 3ης περιόδου διαδέχθηκε το 4ο δεκάλεπτο. Τρίποντο του Ρίκου και μια βολή του Θεοδωρακόπουλου ανέβασαν την διαφορά στους 9. Η απάντηση του Ζερμπίνου δεν ήταν αρκετή για τους Κλερκς. Καρμοίρης και ο καυτός απτην 3η περίοδο Γιαννουλάκης διεύριναν την διαφορά στους 11 ποντους με το 54-43.  Το δίποντο του Ρίζα έριξε σε μονοψήφιο την διαφορά για πολύ λίγο. Δύο σερι τρίποντα του Μαρίνου και ένα δίποντο του Καρμοίρη την διαφορά στο +17. Με το σκορ στο 62-45. Ένα επιμέρους σκορ 6-2 για τους Κλερκς ήταν ικανό μόνο να μειώσει την απόσταση των 2 ομάδων.

Δυνατό ματς παρά την μεγάλη διαφορα. Υπήρξαν αψυμαχίες μεταξυ των παικτών χωρίς καποιος να βγει εκτός ορίων. Τα παράπονα δεν έλειψαν απτην πλευρα των Κλερκς για την διαιτησία. Το κρεσέντο ευστοχίας του Γιαννουλάκη ήταν καταλυτικό για τους Τουβλέηκερς στα τέλη της 3ης περιόδου. Από τους Clerks Ρίζας με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, και 5 κλεψίματα και Ζερμπίνος με 16 πόντους και 17 ριμπάουντ (9 επιθετικά) έκαναν τρομερή προσπάθεια αλλά το αποτέλεσμα δεν τους δικαίωσε.