21.2%
92.9%
40.5%
15.4%

Οι Τουβλέικερς έκαναν επιστροφή στις νίκες, με σκορ 59-75, παίζοντας όμορφο μπάσκετ κόντρα στους Coffeewaukee Bugs, οι οποίοι πλήρωσαν το πολύ κακό ξεκίνημα που έκαναν στο παιχνίδι. MVP του αγώνα ήταν ο Μάνος Γιαννουλάκης με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Τουβλέικερς έκαναν εξαιρετική εκκίνηση και πήραν από νωρίς ένα προβάδισμα με καλή διαφορά. Γιαννουλάκης, Κοσκέρας, Λειβαδάς, Αγκουριδάκης και Μητσόπουλος ξεκίνησαν με 0-13, ο Χαλούδης μείωσε σε 2-13, 2-16 ο Μαρίνος, 7-16 οι Χαλούδης και Πετρέλλης, 7-18 ο Ρίκος, 13-18 οι Χαλούδης, Πετρέλλης και Βελαέτης και 13-22 οι Ρίκος και Μητσόπουλος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο οι Coffeewaukee Bugs βρήκαν ρυθμό, κατάφεραν να μειώσουν ως το καλάθι, όμως στην συνέχεια οι Τουβλέικερς πήραν πάλι τα ηνία του αγώνα. Ο Αντζουλάτος έγραψε το 16-22, 16-24 ο Μητσόπουλος, 20-24 ο Χαλούδης, 20-25 ο Ρίκος, 22-25 ο Πετρέλλης, 22-28 ο Μαρίνος, 26-28 οι Βελαέτης και Χαλούδης, 26-36 οι Κοσκέρας, Γιαννουλάκης και Μητσόπουλος, 28-36 ο Χαλούδης, 28-38 ο Μητσόπουλος ξανά, 30-38 ο Βελαέτης και ένα 0-4 των Μαρίνο και Θεοδωρακόπουλο για το 30-42 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Τουβλέικερς έκαναν σωστή διαχείριση, πήγαν το ματς στους δικούς τους ρυθμούς και κράτησαν τη διαφορά στα ίδια επίπεδα. Ο Κοσκέρας ανέβασε σε 30-44, 32-44 ο Χαλούδης, 32-46 ο Μητσόπουλος, 34-46 ο Αντωνίου, 34-48 ο Γιαννουλάκης, 37-48 ο Χαλούδης, 37-52 οι Γιαννουλάκης και Ρίκος, 42-52 οι Τσομπάνογλου και Χαλούδης, 42-55 ο Αγκουριδάκης, 44-55 ο Χαλούδης, 44-57 ο Μητσόπουλος, 47-57 ο Πετρέλλης, 47-62 οι Μαρίνος και Ρίκος και 49-62 ξανά από τον Χαλούδη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Τουβλέικερς πήγαν το ματς σε όσο πιο σβηστό ρυθμό γινόταν, κράτησαν το άνετο προβάδισμα και γύρισαν στα ροζ φύλλα. Χαλούδης και Τσομπάνογλου μείωσαν σε 53-62, 53-64 ο Ρίκος, 55-64 ο Βελαέτης, 55-71 οι Μητσόπουλος, Αγκουριδάκης και Ρίκος, 57-71 ο Χαλούδης, 57-75 οι Γιαννουλάκης και Ρίκος και 59-75 ο Πετρέλλης για να σημειώσει το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Γιαννουλάκη, σε καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Ρίκος, Μητσόπουλος, Αγκουριδάκης και Κοσκέρας. Για τους Coffeewaukee Bugs ξεχώρισαν οι Χαλούδης, Βελαέτης, Τσομπάνογλου και Πετρέλλης.