0%
0%
0%
0%

Η Havana Rum κέρδισε με 59-65 τους Τουβλέικερς για να ανέβει στο 2-3 μετά από ένα κλειστό παιχνίδι στο οποίο οι νικητές πήραν 48 πόντους από τους τρεις πρώτους σκόρερ τους, Βασιλόπουλο, Παπαντωνη και Μπακαυγα Α..

Το ματς ξεκίνησε με 6-1 και 15-3 για τους Τουβλέικερς από τον Μητσοπουλο, τον Καμιναρη και τον Λιβαδα για να σκοράρει ο Μπαλασκας για το 17-4. Ο Μητσοπουλος έφερε την ομάδα του στο 22-6, με τον Βασιλόπουλο και τον Μπακαυγα Γ. να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 22-12. Στη 2η περίοδο ο Καμιναρης σκόραρε για το 25-12, με τον Μπακαυγα Α. να απαντά. Ο Λιβαδας με τον Κεραμιδα ήταν που έφεραν τους Τουβλέικερς στο 29-14, με τον Αλιφραγκη να μειώνει και τον Παπαντωνη να γράφει το 29-21. Ο Ραδοπουλος με τον Παπαντωνη σκόραραν για το 33-29 λίγο μετά, με το ημίχρονο να κλείνει στο 35-29 από τον Μπαλασκα. Στην επανάληψη ο Βασιλόπουλος ισοφάρισε για την ομάδα του, 35-35, με τον Μπακαυγα Α. να βάζει τη Havana Rum μπροστά, 36-38 και τον Μπακαυγα Γ. με τον Βασιλόπουλο να σκοράρουν για το 36-42 ολοκληρώνοντας ένα 1-13 σερί. Ο Λιβαδας μείωσε, με τον Κεραμιδα να φέρνει το ματς στο 40-42, για να κλείσει η περίοδος από τον Παπαντωνη στο 40-45. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Βασιλόπουλος με τον Παπαδημητρίου ήταν που σκόραραν για το 42-51, με τον Καμιναρη να απαντά, 45-51. Ο Βασιλόπουλος έφερε το ματς στο 45-54, για να ανεβάσει ο ίδιος λίγο μετά τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους, 47-58. Οι Τουβλέικερς αντέδρασαν, με τον Μαρινο και τον Κεραμιδα μείωσαν σε 55-58 με 8-0 σερί. Όμως ο Μπακαυγας Α. ήταν που σκόραρε για το 55-61 και το 57-64, για να κλείσει το ματς από τον Κεραμιδα και τον Ραδόπουλο στο 59-65.

Τα λάθη ήταν 14-10 στο ματς, τα κλεψίματα 9-10 και οι ασίστ 15-13. Στα ριμπάουντ η Havana Rum είχε τον έλεγχο, 39-50 με 6-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/25 τρίποντα και τους Τουβλέικερς 7/27. Στα δίποντα οι Τουβλέικερς είχαν 52% και η Havana Rum 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βασιλόπουλος είχε 20 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παπαντωνης 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μπακαυγας Α. 11 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Τουβλέικερς ο Κεραμιδας είχε 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Λιβαδας 12 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Μητσοπουλος 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Μαρινος 8 πόντους, 3 ασίστ, ο Καμιναρης 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα.