20.7%
57.1%
36.2%
9.7%

Τουβλέικερς vs Pigs 79-59.Οι Τουβλέικερς ήταν πολύ ζεστοί .Ο Μητσόπουλος έκανε φοβερό πρώτο ημίχρονο(21 πόντους) και έδωσε μεγάλη ώθηση στην ομάδα, από την άλλη οι Pigs δεν είχαν συγκέντρωση και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 3ο δεκάλεπτο 67-37. Mvp του αγώνα ο Γιαννουλάκης με 16 πόντους,10 ριμπάουντ,4 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 7-0 για τους Τουβλέικερς με 4 πόντους ο Μητσόπουλος και με τρίποντο ο Μαρίνος. Ο Δημητριάδης Βασίλης με 4 πόντους του μείωσε σε 7-4 για τους Pigs. Ο Μητσόπουλος με σουτ έκανε το 9-4 και με σερί 0-8 τα γουρουνάκια πέρασαν μπροστά στο σκορ με 9-12,αρχικά ο Δριβάκος σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Μαργαρίτης με 4 πόντους του και ο Γεωργίου με λει-απ. Ο Αγκουριδάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 2/2 βολές πέτυχε το 13-12 και ο Δριβάκος με Hook το 13-14.Ο Λειβαδάς με τρίποντο και ο Μητσόπουλος με σουτ έγραψαν το 18-14 και ο Δριβάκος με τρίποντο το 18-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-17 με καλάθι του Μητσόπουλου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο ο Κοσκέρας με 6 σερί πόντους του έγραψε το 26-17 για τους Τουβλέικερς. Ο Δριβάκος από το ζωγραφιστό σκόραρε το 26-19 για τους Pigs. Ο Γιαννουλάκης με σουτ και ο Μαρίνος με τρίποντο πέτυχαν το 31-19 και ο Δημητριάδης Βασίλης με 2/2 βολές το 31-21.Ο Αγκουριδάκης με 2/2 βολές και ο Μητσόπουλος με σουτ πέτυχαν το 35-21 και ο Δριβάκος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 35-23.Με σερί 10-0 το σκορ έγινε 45-23 , αρχικά ο Μητσόπουλος και ο Γιαννουλάκης με 4 πόντους από σουτ και ξανά ο Μητσόπουλος με σουτ.Ο Παπαδόπουλος με σουτ έκανε ο 45-25 και ο Γιαννουλάκης με 2/2 βολές και ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές πέτυχαν το 48-25.Με τρίποντο ο Παπαδόπουλος το 48-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 50 – 28 με σουτ ο Μητσόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δημητριάδης Βασίλης με καλάθι από το low post πέτυχε το 50-30 για τους Pigs. Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 59-30 για τους Τουβλέικερς,αρχικά ο Γιαννουλάκης με 4 πόντους του, ο Κοσκέρας με 2/2 βολές και με τρίποντο ο Αγκουριδάκης. Ο Δριβάκος με 2/2 βολές έκανε το 59-32 Κοσκέρας με 2/3 βολές πέτυχε το 61-32.Ο Δριβάκος με σουτ από την γωνιά και ο Αρνής με σουτ έγραψαν το 61-36.Ο Λειβαδάς σκόραρε το 63 -36 και ο Αρνής με 1/2 βολές το 63-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 67-37 με τρίποντο ο σουτ από την γωνιά ο Γιαννουλάκης και με coast to coast ο Μητσόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Pigs με σερί 9-0 μείωσαν σε 67-46.Ο Μαρίνος με τρίποντο και ο Μητσόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό έγραψαν το 72-46.Ο Μαργαρίτης σκόραρε το 72-48 και ο Μαρίνος με νέο τρίποντο και ο Μητσόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 77-48.Ο Σπάχος με τρίποντο, ο Δριβάκος με σουτ από την γωνιά ,ο Σκουφής με ντραιβ και ο Μαργαρίτης με σουτ μείωσαν σε 77-57.Ο Γιαννουλάκης από το ζωγραφιστό έκανε το 79-57 και το τελικό σκορ έγραψε ο 79-59 έγραψε ο Δριβάκος .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κοσκέρας με 10 πόντους,15 ριμπάουντκαι 4 ασίστ,ο Αγκουριδάκης με 9 πόντους,13 ριμπάουντ,8 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Μητσόπουλος με 227 πόντους,9 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δριβάκος με 19 πόντους ,14 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο.