0%
0%
0%
0%

Οι Titans κέρδισαν τους Τουβλέικερς με 72-60 για να πάνε στο 2-1 στον όμιλο, παίρνοντας από το πρώτο δεκάλεπτο τον έλεγχο του αγώνα και κρατώντας τη διαφορά πάνω από τους 7 πόντους από το τέλος της πρώτης περιόδου ως και το τέλος του αγώνα.

Το ματς ξεκίνησε με ισοπαλίες στο 2 και το 4 από τον Ηλιαδακη και τον Μουρτο για τους Titans, με τον Λιβαδα να σκοράρει για τους Τουβλέικερς. Ο Μπαμπατσικος έφερε την ομάδα του στο 9-4, με τον Χατζακη να γράφει το 13-6. Ο Διαμαντεας απάντησε για το 13-8, με τον Ηλιαδακη να σκοράρει για το 16-8. Οι Τουβλέικερς πλησίασαν με τον Μητσοπουλο στο 16-12, αλλά ο Γεωργουλακος με τον Πιστη έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 26-14 για τους Titans. Στη 2η περίοδο μετά το 30-15 του Γλαρακη, ο Μαρινος σκόραρε για το 30-18. Ο Λαδοπουλος με τον Βασιλάκη απάντησαν για το 34-18, με τον Γλαρακη να γράφει το 36-20. Οι Τουβλέικερς μείωσαν και με τον Λιβαδα και τον Καμιναρη έκλεισαν το ημίχρονο στο 38-26. Στην επανάληψη ο Λιβαδας μείωσε σε 38-29, με τον Ηλιαδακη να απαντά. Ο Μουρτος σκόραρε για το 45-32 των Titans, με τον Καμιναρη να μειώνει στους 10, αλλά τον Χατζακη και τον Τρουλη να απαντούν για το 51-35, με τον Πιστη να γράφει το 54-35. Ο Μητσοπουλος απάντησε, με τον Γεωργουλακο να φέρνει το ματς στους 20 πόντους. Οι Τουβλέικερς με ένα σερί 0-9 από τον Θεοδωρακοπουλο, τον Κανακη και τον Διαμαντεα κατάφεραν να μειώσουν σε 57-46, αλλά το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Γεωργουλακο στο 60-47. Στην 4η περίοδο ο Ηλιαδακης έφερε την ομάδα του στο 64-47, με τον Διαμαντεα να απαντά για το 64-52. Ο Μητσόπουλος ήταν που σκόραρε λίγο μετά για το 65-56, με τον Βελαετη να φέρνει το ματς στους 7 πόντους, αλλά τον Αλεφραγκη με τον Χατζακη να απαντούν για το 72-58 λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 9-14, τα κλεψίματα 11-7 και οι ασίστ 18-15 στο ματς. Στα ριμπάουντ οι Τουβλέικερς είχαν τον πρώτο λόγο, 47-53 με 12-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/19 τρίποντα και τους Τουβλέικερς 6/36. Στα δίποντα οι Titans είχαν 42% και οι Τουβλέικερς 42% επίσης.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χατζακης είχε 14 πόντους, 4 κλεψίματα, ο Ηλιαδακης 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γεωργουλακος 9 πόντους,3 ριμπάουντ, ο Μπαμπατσικος 7 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Τουβλέικερς ο Λιβαδας είχε 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Καμιναρης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Μητσοπουλος 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 τάπες, ο Διαμαντέας 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Βελαετης 7 πόντους, 3 ριμπάουντ.