0%
0%
0%
0%

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν τους Desperado με 69-51 για να ανέβουν στο 6-0 και να συνεχίσουν σε τροχιά Α1, σε ένα ματς που καθάρισαν τη νίκη στην 4η περίοδο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-2 για τους νικητές από τον Τσαφαντάκη και τον Δεδεμαδη, για να απαντήσει ο Κρητικός. Ο Παντελεος έφερε την ομάδα του στο 8-5, με τον Κρητικό να ισοφαρίζει και μαζί με τον Σεφέρη να πηγαίνουν τους Desperado στο 8-12. Ο Εμμανουηλίδης έκλεισε την περίοδο στο 10-12 και ο ίδιος συνέχισε στο 2ο δεκάλεπτο για το 14-12. Με τον Μιαρη οι Desperado προσπέρασαν με 14-15, για να σκοράρουν ο Δεδεμαδης με τον Μαρκο για το 19-15. Ο Τσουτης έφερε την ομάδα του στο 22-16, με τον Μαρκοπουλιωτη να απαντά για το 22-19. Ο Φαλελακης σκόραρε για το 26-21, με τον Σεφέρη να μειώνει και το ημίχρονο να κλείνει από τον Εμμανουηλίδη και τον Τραχανή στο 30-26. Στην επανάληψη ο Παντελέος έγραψε το 33-26 για την ομάδα του με τον Μαρκοπουλιωτη και τον Κρητικο να μειώνουν σε 33-30. Ο Εμμανουηλίδης έγραψε το 35-30, με τον Τσουτη να σκοράρει για το 37-31. Ο Σεφερης με τον Κρητικό απάντησαν για το 37-37, με τον Καλεμη και τον Δεδεμαδη να κρατούν μπροστά τους Τριπόντιους, 43-38. Ο Φαλελακης σκόραρε για το 46-40, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σεφέρη στο 46-43. Στην 4η περίοδο ο Σεφερης σκόραρε για το 48-45 με τον Μαρκοπουλιωτη να ισοφαρίζει σε 48-48. Όμως, με ένα σερί 15-0 οι Τριπόντιοι καθάρισαν τον αγώνα, με τον Παντελεο, τον Παρλαβαντζα και τον Εμμανουηλίδη να σκοράρουν ως το 63-48 της ομάδας τους. Το σερί διέκοψε ο Κρητικός για το 63-51, με τον Δεδεμαδη και τον Εμμανουηλίδη να κλείνουν το ματς στο 69-51.

Τα λάθη ήταν 19-11 στο ματς, τα κλεψίματα 5-14 και οι ασίστ 23-7. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν μοιρασμένη, 42-40 με 12-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/21 τρίποντα και τους Desperado 3/20. Στα δίποντα οι Desperado είχαν 29% και οι Τριπόντιοι 51%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Εμμανουηλίδης είχε 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Δεδεμαδης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Παρλαβαντζας 7 πόντους, 4 ασίστ, ο Παντελέος 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Desperado ο Σεφερης είχε 21 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 6 κλεψίματα, ο Κρητικός 16 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Μαρκοπουλιωτης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ.