0%
0%
0%
0%

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν με 45-55 τους Paranormal Inactivity B.C. για να μπουν με νίκη στη σεζόν. Το παιχνίδι ήταν κλειστό στο πρώτο δεκάλεπτο, όταν μετά το 3-8 των Τριπόντιων από τον Παρλαβαντζα οι Paranormal Inactivity B.C. ισοφάρισαν με τον Βολακακη σε 8-8. Η περίοδος έκλεισε από τον Παντελεο στο 8-12, με τους Paranormal Inactivity B.C. να προσπερνούν με τον Σκουλατο σε 14-12 στο 2ο δεκάλεπτο, για να πάνε στο 20-15 με τον Βολακακη. Οι Τριπόντιοι απάντησαν και με τον Παρλαβαντζα προσπέρασαν με 20-21, για να κλείσει το ημίχρονο στο 24-23 από τον Δεδεδημο για τους Paranormal Inactivity B.C.. Στην επανάληψη οι Τριπόντιοι μπήκαν δυνατά και μετά το 26-23 έτρεξαν ένα σερί 0-12 για να πάνε με τον Καραδημα στο 26-35. Ο 10 τους έφερε στο 28-43 λίγο μετά, για να μειώσουν οι Paranormal Inactivity B.C. σε 34-45 στο τέλος της 3ης περιόδου και σε 38-47 στο 4ο δεκάλεπτο με τον Γιαννακόπουλο. Όμως, οι Τριπόντιοι κράτησαν τον έλεγχο, 40-51 με τον Καλεμη για να φτάσουν στη νίκη.

Τα λάθη ήταν 26-14 στο ματς, τα κλεψίματα 7-12 και οι ασίστ 6-16. Στα ριμπάουντ οι Paranormal Inactivity B.C. είχαν τον πρώτο λόγο, 46-36 με 13-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/18 τρίποντα και τους Paranormal Inactivity B.C. 1/15. Στα δίποντα οι Τριπόντιοι είχαν 42% και οι Paranormal Inactivity B.C. 41%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καραδημας είχε 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Εμμανουηλίδης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Παρλαβαντζας 11 πόντους, 3 κλεψίματα. Για τους Paranormal Inactivity B.C. ο Βολακακης είχε 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Βαλεντης 8 πόντους, ο Δεδεδημος 8 πόντους, 9 ριμπάουντ.