0%
0%
0%
0%

Οι Pigs κέρδισαν τους Τριπόντιους με 39-50 για να ανέβουν στο 5-3 με τη μάχη για τις δύο πρώτες κατηγορίες στον όμιλο να συνεχίζεται.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-4 για τους Τριπόντιους από τον Δεδεμαδη και τον Τσαφαντακη, για να απαντήσει ο Σπαχος για το 6-9. Ο Δεδεμαδης ισοφάρισε και ο Χασιωτης τον μιμήθηκε μετά το καλάθι του Δημητριαδη Β., 11-11. Από τον Παντελεο και τον Δριβακο το δεκάλεπτο έκλεισε σε 13-13, με τον Δημητραδη Β. να φέρνει την ομάδα του στο 13-17 στη 2η περίοδο. Ο Τσαφαντακης μείωσε σε 15-17, με τον Δημητριαδη Β. να απαντά και τον Τζανετακο να φέρνει το ματς στο 18-20. Με τον Δριβακο οι Pigs πήγαν στο 18-24, για να ισοφαρίσουν Τσαφαντακης και Παντελεος για το 24-24. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Δημητριαδη Β. και τον Δριβακο στο 24-28 για τους Pigs, με τον Ζησιμο και τον Σκουφη να φέρνουν την ομάδα τους στο 24-34 στην 3η περίοδο. Ο Τσφαντακης μείωσε σε 27-34 και 30-37 μετά την απάντηση του Δημητριαδη Δ., για να φέρνουν ο Δημητριαδης Β. με τον Δημητριαδη Δ. την ομάδα τους στο 30-42. Ο Τσαφαντακης μείωσε σε 36-42, για να κλείσει η 3η περίοδος στο 36-44 από τον Δριβακο. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Δημητριαδης Β. έφερε την ομάδα του στο 36-48, με τον Ζησιμο να σκοράρει για το 36-50 και το ματς να κλείνει στο 39-50, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 3-6 στο δεκάλεπτο.

Τα κλεψίματα ήταν 2-10 στο ματς, οι ασίστ 9-11. Στα ριμπάουντ οι Pigs είχαν τον πρώτο λόγο, 32-35 με 8-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/17 τρίποντα και τους Τριπόντιους 11/27. Στα δίποντα οι Pigs είχαν 33% και οι Τριπόντιοι 16%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δημητριαδης Β. είχε 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Δριβακος 10 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους Τριπόντιους ο Τσαφαντακης είχε 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Παντελεος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ.