0%
0%
0%
0%

Ο Φωκιανός κέρδισε με 60-39 τους Καλλιθέα Pimps για να πάει στο 3-0 και να συνεχίσει αήττητος στον όμιλο, αναγκάζοντας τους αντιπάλους του στην πρώτη τους ήττα, με τον Κρέιμερ να γράφει 26 πόντους και 21 ριμπάουντ στο παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε με ισοπαλίες στο 2, το 4, το 6, και το 7 από τον Κρέιμερ, τον Καρακατσανη απ’ τη μία και τον Ζαρα με τον Ζακα Σ. απ’ την άλλη, για να φέρει ο Τζουρτος την ομάδα του στο 10-7. Ο Μπαλκουρας απάντησε, αλλά ο Κρέιμερ με τον Φερεντινο σκόραραν για το 18-9 στην περίοδο με 8-0 του Φωκιανού. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μαστορακος μείωσε σε 18-11, αλλά ο Κρέιμερ με τον Ριπη σκόραραν για το 24-11. Ο Μαστορακος μείωσε και πάλι, με τον Ζακα Σ. να φέρνει το ματς στο 24-15, για να σκοράρει ο Μπαλκουρας για το 26-21 λίγο μετά. Ο Καρακατσανης απάντησε για το 28-21, με τους Καλλιθέα Pimps να πλησιάζουν με τον Ζαρα ως το 28-27 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ίδιος ήταν που έβαλε μπροστά την ομάδα του, 28-29, με τον Παναγο να τον μιμείται για το 30-31. Ο Σαμαρας απάντησε, με τον Κρέιμερ να σκοράρει για το 35-31 και το 38-33 μετά το καλάθι του Μπαλκουρα. Με τον Φερεντινο και τον Πλεμμενο ο Φωκιανός έκλεισε στο 43-33 την 3η περίοδο, για να πάει στο 47-35 με τον Κρέιμερ στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Μπαλκουρας απάντησε για το 47-37 με τον Μαστορακο να γράφει το 49-39, αλλά τον Φωκιανό με τον Κρέιμερ και τον Τζουρτο να κλείνει το ματς στο 60-39 με 11-0 σερί στο τέλος.

Τα λάθη ήταν 7-10 στο ματς, τα κλεψίματα 5-3 και οι ασίστ 12-7. Στα ριμπάουντ ο Φωκιανός είχε τον πρώτο λόγο, 43-40 με 6-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/19 τρίποντα και τους Καλλιθέα Pimps 1/20. Στα δίποντα οι Καλλιθέα Pimps είχαν 34% και ο Φωκιανός 47%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κρέιμερ είχε 26 πόντους, 21 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Τζουρτος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τους Καλλιθέα Pimps ο Μπαλκουρας είχε 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ζαρας 10 πόντους, ο Μαστορακος 7 πόντους, 8 ριμπάουντ.