0%
0%
0%
0%

Οι LA Hipsters κέρδισαν τον Φωκιανό με 62-74 για να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο, αναγκάζοντας τον αντίπαλό τους στην πρώτη του ήττα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-4 από τον Μιτκακη και τον Τζουρτο, για να σκοράρει ο Ηλιας για το 4-7 της ομάδας του. Με τον Τζουρτο και τον Καρακατσανη ο Φωκιανός προσπέρασε με 8-7, για να κλείσει ο Ζαπαντιωτης το δεκάλεπτο στο 8-9. Στη 2η περίοδο ο Καρακατσανης με τον Φερεντινο έφεραν το ματς στο 16-9 για τον Φωκιανό, για να απαντήσουν ο Προυτζας με τον Μιτκακη για το 16-17. Ο Καρακατσανης μείωσε σε 18-19, με τον Ηλια να απαντά για το 18-22 και το 21-24 μετά το τρίποντο του Πλεμμενου. Ο Τζουρτος ισοφάρισε, αλλά το ημίχρονο έκλεισε από τον Νικολακη και τον Αδαμόπουλο στο 24-29. Στην 3η περίοδο ο Ηλιας με τον Αδαμόπουλο έφεραν το ματς στο 24-34, με τον Τζουρτο και τον Παντελεακη να απαντούν. Ο Προυτζας σκόραρε για το 28-37 με τον Καρακατσανη και τον Φερεντινο να απαντούν τρέχοντας ένα σερί 12-0 για την ομάδα τους ως το 40-37 του Φωκιανού. Ο Νικολακης ισοφάρισε σε 40-40 και σε 43-43 μετά το τρίποντο του Τζουρτου, για να γράψει δύο δικά του τρίποντα για το 43-49 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο ο Γιατρας έφερε το ματς στο 43-51, με τον Καρακατσανη να απαντά ως το 49-52. Ο Γιατρας με τον Προυτζα και τον Μιτκακη σκόραραν για το 49-61 των LA Hipsters με τον Τζουρτο να μειώνει σε 52-61. Ο Τσιωτσης έγραψε το 54-63, με τον Γιατρα να απαντά, 54-66. Ο Ηλιας κράτησε στο +11 την ομάδα του, 57-68, με τον Παντελεακη να σκοράρει για το 60-68. Με τον Μιτκακη και τον Νικολακη οι LA Hipsters έφτασαν στο 60-72, για να γράψει ο Ηλιας το 60-74 και να κλείσει το ματς από τον Πλεμμενο.

Τα λάθη ήταν 3-5 στο ματς, τα κλεψίματα 2-2 και οι ασίστ 9-16. Στα ριμπάουντ οι LA Hipsters είχαν τον έλεγχο, 34-45 με 5-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 12/31 τρίποντα και τον Φωκιανό 6/26. Στα δίποντα ο Φωκιανός είχε 43% και οι LA Hipsters 37%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Νικολάκης είχε 19 πόντους, 4 ασίστ, ο Ηλιας 18 πόντους, 14 ασίστ, ο Προυτζας 12 πόντους, ο Γιατρας 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Μιτκακης 9 πόντους. Για το Φωκιανό ο Καρακατσανης είχε 24 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Τζουρτος 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Πλεμμενος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Παντελεακης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.