13.3%
85.2%
48.6%
17.6%

Φωκιανός vs Phoenix Bums 48-68. Επιστροφή στις νίκες για τους Phoenix Bums παίζοντας εκπληκτική άμυνα,ο Φωκιανός έμεινε 18 πόντους μακριά από τους μέσους όρους τις επίθεσης(66)και δεν μπόρεσε να διεκδικήσει την νίκη. Mvp του αγώνα ο Βερώνης με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μοσκόφογλου με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι με σουτ ο Καρακατσάνης 2-0 ο Φωκιανός .Ο Μοσκόφογλου με γκολ φάουλ έκανε το 2-3 για τους Phoenix Bums. Ο Ντίνας με ντραιβ έκανε το 4-3 και ο Λάσπας πέτυχε το 4-5.Ο Ρίπης με σουτ το 6-5 και ο Μοσκόφογλου με 2/2 βολές και ο Καδάς με σουτ έγινε το 6-9.Ο Καρακατσάνης με τρίποντο και ο Ρίπης με σουτ πέτυχαν το 11-9. Ο Λάσπας με σουτ και ο Μοσκόφογλου με 2/2 βολές το 11-13.Ο Παντελεάκης ισοφάρισε 13-13 με σουτ και το δεκάλεπτο τελείωσε με 13-17 με ντραιβ ο Κουζοβουνάς και με λει-απ ο Μοσκόφογλου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καδάς με 2/2 βολές πέτυχε το 13-19 για τους Phoenix Bums. Ο Ακράτος με 1/2 βολές και με φόλοου μείωσε 16-19 για τον Φωκιανό.Ο Μοσκόφογλου με καλάθι από το ζωγραφιστό το 16-21 και ο Τζούρτος με σουτ το 18-21.Με ντραιβ ο Κοβάτσος πέτυχε το 18-23 και ο Καρακατσάνης και Γρίβας με λει-απ πέτυχαν το 22-23.Με σουτ ο Καπετανάκης και με 2/2 βολές ο Βερώνης το σκορ έγινε 22-27.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ντίνας το 24-27 και με 2/2 βολές ο Λάσπας και ο Κοβάτσος πέτυχαν το 24-31.Ο Καρακατσάνης με 1/2 βολές το 25-31 και με 2/2 βολές ο Βερώνης και ο Καδάς(17/17 βολές) το 25-35. Το δεκάλεπτο τελείωσε με 1/2 βολές ο Καρακατσάνης 26-35.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βερώνης με τρίποντο έκανε το 26-38 για τους Phoenix Bums. Ο Καρακατσάνης με 2/2 βολές πέτυχε το 28-38 για τον Φωκιανό. Ο Βερώνης με νέο τρίποντο, ο Μοσκόφογλου με σουτ από την γωνιά,τρίποντο ο Κουζοβουνάς και με σουτ ο Λάσπας το σκορ έγινε 28-48.Ο Τζούρτος με τρίποντο και ο Ντίνας με γκολ φάουλ το σκορ έγινε 34-48.Ο Λάσπας με 1/2 βολές το 34-49 και ο Ντίνας από το low post μείωσε 36-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-55 με ντραιβ ο Μοσκόφογλου, 2/2 βολές ο Καδάς και με λει-απ ο Καπετανάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βερώνης με σουτ πέτυχε το 36-57 για τους Phoenix Bums. Ο Καρακατσάνης με σουτ το 38-57 για τον Φωκιανό. Με 1/2 βολές ο Βερώνης το 38-58 και ο Καρακατσάνης με νέο εύστοχο σουτ το 40-58.Ο Μοσκόφογλου και ο Βερώνης σκόραραν το 40-62 και ο Ντίνας με 4 πόντους του μείωσε σε 44-62.Ο Βερώνης με καλάθι στον αιφνιδιασμό,ο Κοβάτσος με 2/2 βολές και με λει-απ ο Βερώνης στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 44-68. Το τελικό 48-68 πέτυχε ο Ντίνας απο το ζωγραφιστό και ο Γρίβας με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα  και ο Καδάς με 8 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ντίνας με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Καρακατσάνης με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.