23.8%
50.0%
24.3%
37.0%

Συνεχίζουν με νίκες οι Red Hot Chili Hoopers. Κέρδισαν τον Φωκιανό με 48-56 σε ένα ματς που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Βαγγέλης με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες δεν ήταν καλές. Έβαζαν καλάθια με μεγάλη δυσκολία και αυτο το αποδεικνύει και το τελικό σκορ της περιόδου. Ο Φραγκογιάννης άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-2, με τον Μυλιόρδο να ισοφαρίζει σε 2-2. Ακολούθησε ένα 0-5 από Βαγγέλη και Σαρίδη για το 2-7, με τον Φωκιανό να απαντάει με ένα δικό του σερί που έφτασε το 6-0 από τον Καρακατσάνη και έδωσε το τελικό 8-7 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο ο Φωκιανός συνέχισε να είναι αστοχος. Οι Hoopers βρήκαν λίγο καλύτερο ρυθμό και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χτισουν μια μικρή διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου. Το 8-10 το σημείωσε ο Ορφανίδης, με τον Καρακατσάνη να ισοφαρίζει σε 10-10. Ένα 0-6 από Σακλαρίδη και Βαγγέλη ανέβασε το σκορ στο 10-16 με τον Πλακίδα να γράφει το 12-16 και να ακολουθεί ακόμη ένα 0-7 για το 12-23 που έδωσε διψηφια διαφορά στους Hoopers. Το τελικό 14-23 του ημιχρόνου το σημείωσε ο Τζούρτος.

Στην τρίτη περίοδο οι Red Hot Chili Hoopers έμοιαζαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, όμως ένα ξέσπασμα του Φωκιανού έριξε τη διαφορά μέχρι και στον ένα πόντο. Ο Καρακατσάνης σημείωσε το 16-23, με τον Γαβρίδη να απαντάει με τρίποντο και να γράφει το 16-26. Το 18-26 το σημείωσε ο Παντελεάκης με δύο βολές και με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Σακλαρίδης για το 18-28. Σε 20-28 μείωσε και πάλι ο Φωκιανός, με τους Σακλαρίδη και Βαγγέλη να βάζουν μια βολή και ένα καλάθι αντίστοιχα και να γράφουν το 20-31. Σε εκείνο το σημείο ο Φωκιανός έτρεξε ένα 10-0 με τους Καρακατσάνη, Τζούρτο και Ρίπη και μείωσε στον πόντο για το 30-31. Το τελικό 30-34 το σημείωσε ο Φραγκογιαννης.

Στην τελευταία περίοδο του αγώνα οι Hoopers άνοιξαν και πάλι τη διαφορά μέχρι και τους 11, η απάντηση ήταν ένα σερί που έδωσε προβάδισμα στον Φωκιανό, με τους Hoopers όμως να μην έχουν πει τη τελευταία τους κουβέντα. Ο Βαγγέλης έκανε ένα 0-4 για το 30-38, με τον Τζούρτο να κόβει με τρίποντο το σερί των Hoopers για το 33-38. Βαγγέλης και Τρουλάκης έβαλαν από ένα τρίποντο και σημείωσαν το 33-44 6.30 πριν τελειώσει το ματς. Σε εκείνο το σημείο ο Φωκιανός έτρεξε ένα 14-0 για το 47-44 και ενώ έμεναν 2.20. Αμέσως μετά οι Hoopers έτρεξαν ένα 0-7 και πήραν προβάδισμα με 47-51 56″ πριν τελειώσει ο αγώνας. Ο Ρίπης μείωσε σε 48-51 με 1/2 βολές και 41″ να μένουν πλέον. Στην επόμενη επίθεση των Hoopers ο Φωκιανός έπαιξε πολύ καλή άμυνα, ο Μακρής υπό πίεση χρόνου σουταρε, αστοχησε, όμως πήρε επιθετικό ριμπάουντ. Η μπάλα έφτασε στον Σακλαρίδη ο οποίος πήρε φάουλ και πήγε για βολές με 11″ να μένουν. Ο αρχηγός έχασε και τις δύο βολές όμως ο Βαγγέλης πήρε επιθετικό ριμπάουντ ξανά για τους Hoopers και έβαλε καλάθι για το 48-53 με 9″ να μένουν. Στη συνέχεια ο Τζούρτος έκανε απρόσεχτη επαναφορά, ο Μακρής έκλεψε και έδωσε στον Σακλαρίδη ο οποίος έγραψε το τρίποντο και παράλληλα το τελικό 48-56 του αγώνα.

Πέρα από τον Βαγγέλη και ο Σακλαρίδης έκανε εξαιρετικό ματς και συνείσφερε στο μέγιστο για τη νίκη των Hoopers. Για τον Φωκιανό καλή εμφάνιση έκαναν οι Καρακατσάνης και Τζούρτος.