0%
0%
0%
0%

Ο Φωκιανός κέρδισε τους Saints με 76-37 για να ανέβει στο 7-1 στον όμιλο και να θέλει νίκη με 7+ πόντους στο τελευταίο του παιχνίδι για να βρεθεί στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 16-3 για τους νικητές από τον Σουλτατο, τον Καρακατσανη, τον Τσιωτση και τον Τζουρτο, για να απαντήσει ο Τσερπες. Ο Σουλτατος έφερε την ομάδα του στο 18-5, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σπετσιερη στο 18-7 και τους Saints να πλησιάζουν ως το 18-11 στη 2η περίοδο. Ο Τζουρτος έγραψε το 21-11, με τον Σαρδιανο να απαντά και τον Τσερπε να γράφει το 24-16 λίγο μετά. Ο Παντελεακης με τον Πλεμμενο και τον Τζουρτο έφεραν την ομάδα τους στο 32-16, για να σκοράρουν Φερεντινος και Σουλτατος για το 39-16, ολοκληρώνοντας ένα 15-0 για τον Φωκιανό, πριν κλείσει ο Σπετσιερης το ημίχρονο στο 39-18. Στην επανάληψη ο Τσερπες με τον Καλογερόπουλο μείωσαν σε 39-23 με τον Τζουρτο να απαντά για το 42-23. Ο Κοτρωνης με τον Καλογερόπουλο έφεραν το ματς στο 43-27, με τον Κοτρωνη να σκοράρει και για το 45-31 λίγο μετά. Ο Καρακατσανης απάντησε, με τον Σπετσιερη να γράφει το 47-34 και το 48-35, για να κλείσει η περίοδος στο 49-35. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Καλογερόπουλος έφερε το ματς στο 49-37, με τον Σουλτατο να απαντά για το 58-37 και τον Τσιωτση με τον Φερεντινο και τον Τζουρτο να φέρνουν το ματς στο 70-37 για να σκοράρει ο Σουλτατος, ολοκληρώνοντας ένα 27-0 και κλείνοντας το ματς στο 76-37.

Τα λάθη ήταν 13-16 στο ματς, τα κλεψίματα 12-5 και οι ασίστ 22-7. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν μοιρασμένη, 57-57 με 11-21 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 11/31 τρίποντα και τους Saints 2/11. Στα δίποντα ο Φωκιανός είχε 36% και οι Saints 20%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σουλτατος είχε 26 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Τζουρτος 19 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Καρακατσανης 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα. Για τους Saints ο Τσερπες είχε 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Καλογερόπουλος 7 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σπετσιερης 7 πόντους, 5 ριμπάουντ.