29.6%
40.0%
27.0%
32.1%

Για ακόμη μια αγωνιστική οι Ασβοί παρέμειναν αήττητοι στη φετινή Golden, οδηγώντας παράλληλα τον Φωκιανό στην δεύτερη του ήττα, σε ένα ματς όπου κυριάρχησαν οι άμυνες, με το τελικό σκορ να γράφει 45-49. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Κουτσουρής με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ εξίσου καλή απόδοση έπιασε ο Καραγιώργος με 10 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ασβοί έκαναν τρομερή εκκίνηση στο ματς παίρνοντας κεφάλι με 0-11 χάρη στους Κουτσουρή και Αγγελογιαννόπουλο, ο Καρακατσάνης μείωσε σε 4-11, 4-14 ο Κουτσουρής με τρίποντο, απάντηση του Τζούρτου για το 7-14 και 7-16 από τον Στρατηγίου για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Φωκιανός μπήκε δυνατά με 5-0 σερί από τους Τζούρτο και Νικολαΐδη, 12-24 με 0-8 σερί οι Αγγελογιαννόπουλος, Ψαλιδόπουλος και Κουτσουρής, 15-24 με νέο τρίποντο του Τζούρτου, 15-27 ο Κουτσουρής, 21-27 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Μυλιόρδου, 21-29 ο Ψαλιδόπουλος, 24-29 ο Μυλιόρδος με νέο τρίποντο και 24-31 από τον Στρατηγίου για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ασβοί με ένα καλάθι του Καραγιώργου και ένα τρίποντο του Αγγελογιαννόπουλου έγραψαν το 24-36 για το +12, οι Νικολαΐδης και Σωτηρόπουλος μείωσαν σε 28-36 βάζοντας από ένα καλάθι, 28-38 ο Καραγιώργος, 34-38 με 6-0 σερί οι Νικολαΐδης και Καρακατσάνης και 34-42 με ένα 0-4 δια χειρός Καραγιώργου για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο του αγώνα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Τζούρτος και Σωτηρόπουλος μείωσαν στο καλάθι γράφοντας από ένα τρίποντο για το 40-42, 40-47 οι Κουτσουρής και Στρατηγίου, 43-47 από τον Καρακατσάνη, 43-48 ο Αγγελογιαννόπουλος, 45-48 ο Καρακατσάνης ξανά και μια βολή του Ψαλιδόπουλου για το 45-49 στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, η οποία κλείδωσε τη νίκη των Ασβων.

Για τους Ασβούς, πέρα από τους Κουτσουρή και Καραγιώργο, πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Αγγελογιαννόπουλος. Για τον Φωκιανό ξεχώρισαν οι Καρακατσάνης, Μυλιόρδος, Τζούρτος και Σωτηρόπουλος.