33.3%
57.1%
51.7%
30.4%

Φωκιανός vs Ρούκουnets 97-85.Φωκιανός και Ρούκουnets συγκρούστηκαν στο Αιγάλεω. Οι Ρούκουnets μπήκαν δυνατά στο ματς και διατήρησαν το προβάδισμα στο σκορ έως τις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου. Από εκεί και πέρα ο Φωκιανός ανέβασε ρυθμό, επανεμφάνιση με τριπλ νταμπλ ο εκπληκτικός Cramer, με αποτέλεσμα να πάρει το προβάδισμα, το οποίο διατήρησε έως το φινάλε. Mvp του αγώνα ο Justin Cramer με 24 πόντους, 12 ριμπάουντ, 12 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με σουτ και τρίποντο ο Μεντής 0-5 για τους Ρούκουnets. Ο Cramer με ντράιβ πέτυχε το 2-5 για τον Φωκιανό. Το 2-7 έκανε ο Καστάνης και το 4-7 ο Κουναλάκης. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αλεξίου το 4-9 και ο Μυλιόρδος με τρίποντο το 7-9. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αλεξίου και ο Μεντής με τρίποντο σκόραραν το 7-14. Ο Κουναλάκης με σουτ πέτυχε το 9-14 και ο Μεντής με 2/2 βολές το 9-16. Ο Cramer από το ζωγραφιστό το 11-16 και ο Αλεξίου σκόραρε το 11-18. Ο Cramer πέτυχε το 13-18 και ο Μεντής με τρίποντο το 13-21. Με τρίποντο ο Κουναλάκης το 16-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-23 με καλάθι ο Μεντής.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Μεντής σκόραρε με ντράιβ το 16-25 για τους Ρούκουnets. Με σερί 13-0 το σκορ έγινε 29-25 για τον Φωκιανό. Αρχικά ο Cramer με σουτ, με τρίποντο ο Κουναλάκης, με γκολ φάουλ ο Cramer, με τρίποντο ο Κουναλάκης και με λει-απ ο Cramer. Ο Πανόπουλος με τρίποντο έκανε το 29-28 και ο Κουναλάκης με λει-απ, με σουτ ο Παντελεάκης και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μυλιόρδος πέτυχαν το 35-28. Ο Καστάνης έγραψε το 35-30 και ο Μυλιόρδος με τρίποντο και λει-απ στον αιφνιδιασμό το 40-30. Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-34 με καλάθι ο Αλεξίου και ο Καστάνης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Cramer με σουτ από την γωνία πέτυχε το 42-34 για τον Φωκιανό. Ο Αλεξίου με 1/2 βολές το 42-35 για τους Ρούκουnets. Ο Παντελεάκης με τρίποντο έκανε το 45-35 και ο Κάζας με τρίποντο το 45-38. Ο Μυλιόρδος με λει-απ και τρίποντα πέτυχε το 50-38 και ο Κάζας και ο Μεντής με ντράιβ σκόραραν το 50-42. Ο Cramer με 2/2 βολές το 52-42 και ο Καστάνης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 52-44. Ο Κουναλάκης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Cramer με τρίποντο έγραψαν το 57-44. Ο Αλεξίου από το ζωγραφιστό το 57-46 και ο Μυλιόρδος με τρίποντο έκανε το 60-46.Ο Καστάνης έκανε το 60-48 και ο Κουναλάκης με σουτ το 62-48. Ο Αναγνώστου με σουτ και ο Μεντής με ντράιβ πέτυχαν το 62-52 και ο Τζούρτος με τρίποντο πέτυχε το 65-52. Ο Αλεξίου μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 65-54 και το δεκάλεπτο τελείωσε 67-54 με σουτ ο Παντελεάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κουναλάκης με τρίποντο έκανε το 70-54 για τον Φωκιανό. Ο Μεντής σκόραρε το 70-58 για τους Ρούκουnets. Με σουτ ο Παντελεάκης το 72-58 και ο Αλεξίου με σουτ το 72-60. Ο Cramer πέτυχε το 74-60 και ο Αλεξίου το 74-62. Ο Παντελεάκης πέτυχε το 76-62 και ο Αλεξίου το 76-64. Ο Κουναλάκης με γκολ φάουλ και ο Παντελεάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 81-64. Με τρίποντο ο Μεντής το 81-67 και ο Παντελεάκης με σουτ από την γωνία και ο Μυλιόρδος με τρίποντο έγινε το 86-67. Ο Καστάνης σκόραρε το 86-69 και ο Κουναλάκης με 1/2 βολές το 87-69. Ο Κάζας σκόραρε το 87-74 και ο Cramer το 89-74. Ο Αλεξίου έγραψε το 89-76 και ο Τζούρτος με τρίποντο έκανε το 92-76. Ο Κάζας με λει-απ και ο Καστάνης με σουτ έγινε το 92-80. Ξανά ο Τζούρτος με τρίποντο έκανε το 95-80 και ο Αλεξίου πέτυχε το 95-82. Ο Μυλιόρδος με λει-απ το 97-82 και το τελικό 97-85 έγραψε ο Μεντής με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Κουναλάκης με 26 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Παντελεάκης με 15 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους Ρούκουnets ξεχώρισε ο Μεντής με 31 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Αλεξίου με 25 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.