13.6%
44.8%
50.0%
20.0%

Το νικηφόρο σερι της συνέχισε η ομάδα του Άφοβου,η οποία επικράτησε των χαμένων ταλέντων με 58-56 αν και δεν τους άφησααν να ξεφύγουν σε κανένα σημείο του ματς.Η διαφορά το δείχνει από μόνη της εξάλλου.MVP του αγώνα ήταν ο Καραντζούνης Τάσος με 17 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Το 1ο δεκάλεπτο ήταν αυτο με την μεγαλύτερη διαφορά στο σκορ για τις 2 ομάδες.Το σκορ άνοιξε για τον Άφοβο ο Γωγάκης για να απαντήσει ο Αντύπας με το 1ο του τρίποντο.Ο Φελεγκέκας δεν άργησε να απαντήσει με νέο δικό του τρίποντο.Με παιχνίδι κοντά στο καλάθι ο Άφοβος ξέφυγε με διαφορά 8 πόντων.Ένα τρίποντο του Λαμπρινού διέκοψε το σερί 4 πόντων του Μπίλλη.Η περίοδος έκλεισε με εύστοχο δίποντο του Αντύπα.

Στο 2ο δεκάλεπτο τα χαμένα ταλέντα μπήκαν δυνατά με 2 δίποντα του Πενταγιώτη και του Αντύπα.Η απάντηση ήρθε γρήγορα με δίποντο του Γκότση και τρίποντο του Καραντζούνη.Μόνο με βολές σκόραρε ο Άφοβος μεχρι το τέλος της περιόδου ενώ τα χαμένα ταλέντα ώθηση στο σκορ εδωσαν ο Πενταγιώτης και ο Μπίλλης.

Έναρξη του 2ου ημιχρόνου και ο Αντύπας μπαίνει ζεστός σκοραροντας το 2ο του τρίποντο στο ματς.Παρά τα 2 συνεχόμενα διποντα του Άφοβου,τα χαμένα ταλέντα άρχισαν να ροκανίζουν την διαφορά φτάνοντας μέχρι και τους 3 πόντους με το εύστοχο δίποντο του Κόλλια.Το 3ποντο του Καραντζούνη έδωσε πνοή στην ομάδα του όμως ένα νέο σερι 4 πόντων μείωσε την διαφορά στους 2 μετά από πολύ ώρα.Στο ίδιο πλαίσιο τελείωσε και η περίοδος με το σκορ 41-44 θπέρ του Άφοβου.

Με το εμμεσο τρίποντο στο ξεκίνημα της 4ης περιόδου από τον Καραντζούνη η διαφορά ανεβηκε προσωρινά στους 6.Ο Πενταγιώτης με πολύ δύσκολο τρίποντο εκτός ισοροπίας μειώνει παλι στο -3.Ένα σερι του Άφοβου σε εκείνο το σημειο 9-0 φάνηκε κομβικό για την εξέλιξη του αγώνα.Τα χαμένα ταλέντα θέλωντας να διαψεύσουν έκαναν ένα δικό τους σερι 8-0 με το σκορ στο 56-52.Μια άστοχη επίθεση όμως και το φάουλ στον Λαμπρινό ο οποίος θα πήγαινε στις βολές για να ευστοχήσει σε ένα ζευγάρι έδειχνε να κρίνει το ματς.Το σερι 4-0 των χαμένων ταλέντων κατάφερε μόνο να μειώσει το σκορ με την λήξη δίχως να αλλάξει το αποτέλεσμα.

Εκτός από τον Καραντζούνη ξεχώρισαν από τον Άφοβο ο Λαμπρινός και ο Γωγάκης.Για τα χαμένα ταλέντα τα οποία έφτασαν πολύ κοντά στην 1η τους νίκη αλλα δεν κατάφεραν να σπάσουν το ρόδι επαιξαν πολύ καλά οι Πενταγιώτης,Μπίλλης και Αντύπας.