18.2%
33.3%
45.8%
60.0%

Οι Μυρμιδόνες κέρδισαν τα Χαμένα ταλέντα για να παραμείνουν αήττητοι στο πρωτάθλημα της silver league , με σκορ 54-67. Αν και στο πρώτο ημίχρονο τα Χαμένα τλέντα μπήκαν πολύ διαβασμένοι και είχαν το προβάδισμα , ο Γιοβάνης πήρε το όπλο του και εκτελεσε με κάθε πιθανό και απίθανο τροπο , τελειώνοντας το ματς με 21 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασσίστ.

Ξεκίνημα του ματς και τα χαμένα ταλέντα έδειχαν να πατούν καλύτερα. Άνοιξαν το σκορ με τον Μπίλλη για να ισοφαρίσει ο Τσουράπης. Ένα 6-0 από τα Χαμένα ταλέντα τους έβαλε μπροστά με 8-2. Το τρίποντο του Παπαντωνίου έδωσε ανάσα στους Μυρμιδόνες. Ο Πενταγιώτης απάντησε για το 10-5 . Ο Βερεντζιώτης πήρε την σκυτάλη για το 10-7 με τον Μπίλλη να απαντάει άμεσα για το 12-7. Ο Παπαντωνίου μείωσε και αλλο για το 12-9. Κυριακού και Γεροκωστόπουλος σημείωσαν από ένα δίποντο, Με κρεσέντο όμως και 5 προσωπικούς πόντους ο Παπαντωνίου έκανε το 16-14 ώστε να μειώσει στο τέλος της 1ης περιόδου.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Πενταγιώτη να σημειώνει τι 1ο του τρίποντο στο ματς. Ακολούθησε ένα 6-0 για τους Μυρμιδόνεςγια να προσπεράσουν με 19-20 , με τον Τσουράπη να σημειώνει τους 4 από αυτους. Το λεη-απ του Αντύπα στον αιφνιδιασμό έβαλε πάλι μπροστά τα χαμένα ταλέντα προς στιγμήν. Ήταν και η τελευταία φορά που είχαν το προβάδισμα στο ματς. Ο Γιοβάνης πήρε το όπλο του. Με 5 προσωπικούς του πόντους έκλεισε την δεύτερη περίοδο κάνοντας το 23-30.

Το 2ο μέρος ξεκίνησε με το Μπόικο να ευστοχει σε μακρινό δίποντο. Ο Βερεντζιώτηςέκανε το 25-32 για να απαντήσει ο Κυριακού με τρίποντο.  Ακολούθησε έν σερι 10-0 για τους Μυρμιδόνες και το 28-42 με μπροστάρη , ποιον αλλο φυσικά ? Τον Γιοβάνη, που πέτυχε άλλους 5 πόντους με πολύ ωραιο τρίποντο πάνω απτα χέρια του αντίπαλού του. Ο Μπόικος μείωσε σε σε 30-42 για να ακολουθήσει και άλλο σερι από τους Μυρμιδόνες 8-0 εκ των οποίων οι 5 προήλθαν από τον Γιοβάνη. Ο μπίλλης με 6 πόντους και ο Πενταγιώτης με ένα τρίποντο προσπάθησαν να αλλάξουν τις ισσοροπίες του αγώνα αλλά ο Παπαντωνίου και ο Βερεντζιώτης με δίποντα έκαναν το 39-54.

Η 4η περίοδος ξεκίνησε με ένα καλάθι του συνήθη ύποπτου Γιοβάνη για το 39-56. Ο Μπίλλης ήταν η μόνιμη πηγή σκοραρίσματος στην αρχή της 4ης για τα χαμένα ταλέντα με 6 δικούς του πόντους. Ο Χουλιάρας με 2/2 βολές και ένα δίποντο και ο Γιοβάνης ξανά έκαναν το 45-63. Το σκηνικό δεν άλλαξε μέχρι το τελείωμα του ματς. Νάτσης με διαδοχικα καλάθια από δικά του επιθετικά ριμπάουντ έκανε το 49-63. Χουλιάρας και Βερεντζιώτης με διαδοχικά δίποντα έκαναν το 49-67. Τον αγώνα έκλεισαν τα Χαμένα ταλέντα με τρίποντο του Γεροκωστόπουλου και δίποντο από φλόουτερ του Μπόικου.

Οι Μυρμιδόνες παρά τις απουσίες παρατάχθηκαν με 6 παίχτες και απέδειξαν γιατί βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας. Τα Χαμένα ταλέντα από την άλλη ψάχνουν τις λύσεις που θα τους φέρουν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα. Εκτός από τον Γιοβάνη ξεχώρισαν ο Χουλιάρας που έχασε το triple double για μια ασσιστ και ένα ριμπάουντ, πετυχαίνοντας 11 πόντους και ο Βερεντζίωτης που έκανε double double με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από τα χαμένα ταλέντα ξεχώρισε ο Μπίλλης που πέτυχε 18 ποντους  και μάζεψε 7 ριμπάουντ.