33.3%
44.8%
34.0%
22.2%

Χαμενα Ταλεντα vs Ξεφτιλάιζερς 58-63.Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι οι Ξεφτιλάιζερς κατάφεραν με ανατροπή στα τελευταία 4 λεπτά να πάρουν την νίκη,απέναντι στα Χαμένα Ταλέντα που ξεκίνησαν το ματς εντυπωσιακά ήταν μπροστά στο σκορ με 14 πόντους 45-31 στο τρίτο δεκάλεπτο. Mvp του αγώνα ο Τσίτσος με 14 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Χαραλαμπόπουλος 0-2 για τους Ξεφτιλάιζερς. Τα Χαμένα Ταλέντα με σερί 8-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 8-2 ,ο Μπόϊκος με σουτ, 2/2 βολές ο Αντύπας, 1/2 βολές ο Γεροκωστόπουλος και με τρίποντο ο Αντύπας. Μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 8-4 ο Αναγνωστόπουλος.Ο Κόλλιας με 4/4 βολές και με τρίποντο ο Μπόϊκος έγραψαν το 15-4.Απάντησε με τρίποντο ο Αναγνωστόπουλος το 15-7.Ο Αντύπας με τρίποντο έκανε το 18-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 18-12 με τρίποντο ο Δεδούσης Γιώργος και με σουτ ο Τυπάλδος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσίτσος με Hook μείωσε 18-14 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Μπίλλης με σουτ από την γωνιά, ο Κυριακού με Hook και ο Μπίλλης με σουτ το σκορ έγινε 24-14.Με ντραιβ ο Αναγνωστόπουλος μείωσε σε 24-16 και ο Κυριακού με Hook και ο Μπόϊκος με λει-απ πέτυχαν το 28-16.Με 2/2 βολές ο Δεδούσης Δημήτρης πέτυχε το 28-18.Ο Μπίλλης με σουτ το 30-18 και ο Δεδούσης Γιώργος με 1/2 βολές το 30-19.Ο Πενταγιώτης με σουτ από την γωνιά έκανε το 32 -19 και ο Τσίτσος και ο Χαραλαμπόπουλος σκόραραν από επιθετικό ριμπάουντ το 32-23.Με σουτ από την γωνιά ο Μπίλλης το 34-23 και ο Χαραλαμπόπουλος με 1/2 βολές το 34-24.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-24 με καλάθι του Πενταγιώτη.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Ξεφτιλάιζερς μείωσαν 36-28 Με 1/2 βολές και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσίτσος και με 1/2 βολές ο Χαραλαμπόπουλος. Ο Μπόϊκος με τρίποντο πέτυχε το 39-28 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίτσος και ο Αναγνωστόπουλος με 1/2 βολές μείωσαν σε 31-39.Ο Αντύπας με γκολ φάουλ και με τρίποντο έγραψε το 45-31(μεγαλύτερη διαφορά).Οι Ξεφτιλάιζερς στα τελευταία τρία λεπτά μείωσαν 45-39,αρχικά ο Τσίτσος σκόραρε από το High post, ο Δεδούσης Δημήτρης με 4 πόντους από ντραιβ και με 2/2 βολές ο Δεδούσης Γιώργος.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε46-39 με 1/2 βολές που πέτυχε ο Κόλλιας .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αναγνωστόπουλος μείωσε σε 46-41 για τους Ξεφτιλάιζερς. Ο Μπίλλης με 2/2 βολές πέτυχε το 48-41 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Δεδούσης Δημήτρης με τρίποντο πέτυχε το 48-44 και ο Μπίλλης με 1/2 βολές και ι Πενταγιώτης με ντραιβ έγραψαν το 51-44.Ο Αναγνωστόπουλος με τρίποντο και ο Τυπάλδος με λει-απ το σκορ έγινε 51-49.Ο Μπίλλης πέτυχε το 53-49 και με τρίποντο ο Αναγνωστόπουλος και ο Τυπάλδος το προβάδισμα για τους Ξεφτιλάιζερς 53-55.Ο Πενταγιώτης ισοφάρισε 55-55 με ντραιβ .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο ο Μαντανίκας και ο Τσίτσος, ο Αναγνωστόπουλος με 1/3 βολές και ξανά ο Αναγνωστόπουλος με 1/2 βολές (1:45)και έγραψαν το 55-61. Πλησίασαν στο σκορ τα Χαμένα Ταλέντα 58-61(0:41),ο Αντύπας με 1/2 βολές και με 2/3 βολές ο Μπίλλης. Το τελικό 58-63 πέτυχε ο Μαντανίκας με 1/1 βολή ( τεχνική ποινή)και ο Δεδούσης Γιώργος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χαραλαμπόπουλος με 6 πόντους ,12 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Μαντανίκας με 3 πόντους ,5 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μπίλλης με 15 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 5 κοψίματα,ο Αντύπας με 15 πόντους,3 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Κόλλιας με 5 πόντους,5 ριμπάουντ,5 ασίστ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα.