0%
0%
0%
0%

Οι Dirty Dozen κέρδισαν με 42-54 τα Χαμένα Ταλέντα για να μπουν με νίκη στη σεζόν.

Το ματς ξεκίνησε με 2-6 για τους νικητές από τον Τσιλαβη και τον Δριβα, για να απαντήσει ο Διαμαντόπουλος. Με τον Παπαζαφυροπουλο οι Dirty Dozen έφτασαν στο 4-12, για να κλείσει στο 6-12 η περίοδος από τον Μποικο. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μποσμης με τον Σταμπουλιδη μείωσαν σε 11-14, για να απαντήσει ο Τσιλαβης. Μετά το 13-17 από τον Διακοπουλο, ο Καπελης με τον Τσιλαβη έτρεξαν ένα 0-7 για να κλείσουν το ημίχρονο στο 13-24, με τον Τσιλαβη να φτάνει το σερί ως το -15 για το 13-32 στις αρχές της επανάληψης. Με τον Αντυπα και τον Πενταγιωτη τα Χαμένα Ταλένα μείωσαν σε 17-32, για να απαντήσουν οι Dirty Dozen για το 17-38 με τον Γρηγοριαδη. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Διακοπουλο και τον Μπιλλη στο 21-40, για να σκοράρουν ο Καπελης με τον Πενταγιωτη για το 23-44 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Μπιλλης έφερε το ματς στο 27-44, με τον Πενταγιωτη να σκοράρει για το 30-46 και τον Αντιπα να γράφει το 33-48. Ο Παπαζαφυροπουλος έγραψε το 34-51 και το 36-53, με τον Πενταγιωτη να απαντά για το 42-53 λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 15-15 στο ματς, τα κλεψίματα 10-13, οι ασίστ 7-12. Στα ριμπάουντ οι Dirty Dozen είχαν τον πρώτο λόγο, 40-45 με 13-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/15 τρίποντα και τα Χαμένα Ταλέντα 4/24. Στα δίποντα τα Χαμένα Ταλέντα είχαν 31% και οι Dirty Dozen 44%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσιλαβης είχε 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Παπαζαφυρόπουλος 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κατσογιαννης 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καπελης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Πενταγιωτης είχε 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μπιλλης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ.