41.7%
45.5%
48.4%
41.4%

Οι Heat B.C. κέρδισαν τα Χαμένα Ταλέντα με 71-58 για να μπουν με νίκη στη Silver League. Μεγάλο παιχνίδι από τον Σουβλέρη στο ντεμπούτο του με τα χρώματα των Heat B.C., με τους νικητές να έχουν τον έλεγχο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, χάρη σε ένα 12-0 σερί.

Το ματς ξεκίνησε με τον Μιχαηλίδη να σκοράρει για να απαντήσει ο Πενταγιώτης. Ο Γιορνταμιλάκης έφερε τον αγώνα στο 4-2, με τον Αντύπα να γράφει καλάθι και φάουλ για το 4-5. Με τον Σουβλέρη και τον Κυριακού πήγαμε στο 6-7, για να κρατήσει ο Μπόικος με 5 πόντους μπροστά τα Χαμένα Ταλέντα ως το 10-14. Το τέλος της περιόδου ανήκε στον Αρβανιτάκη που με τρία συνεχόμενα τρίποντα έφερε τον αγώνα στο 19-16.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μιχαηλίδης σκόραρε για το 21-16, αλλά γρήγορα ο Πενταγιώτης ισοφάρισε τον αγώνα, 21-21. Ο Αρβανιτάκης με τον Τούτση σκόραραν για το 26-21, για να απαντήσει ο Γεροκωστόπουλος, με τον Πενταγιώτη να μειώνει σε 27-26. Ο Σουβλέρης με τον Γιορνταμιλάκη έγραψαν το 31-26, για να κλείσει το ημίχρονο στο 33-26 από τον Μιχαηλίδη.

Στις αρχές της επανάληψης Γιορνταμιλάκης και Σουβλέρης έβαλαν 6 πόντους για να φτάσουν το σερί των Heat B.C. στο 12-0 και το σκορ στο 39-26. Ο Αντύπας με τον Κόλλια και τον Γεροκωστόπουλο απάντησαν με 0-10 για τα Χαμένα Ταλέντα για να μειώσουν σε 39-36, αλλά ο Σουβλέρης είχε 8 μαζεμένους πόντους με δύο τρίποντα για το 47-36. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Κόλλια στο 47-38, με τον Παπαθανασίου να γράφει τρίποντο στην αρχή της 4ης περιόδου.

Ο Αντύπας τον μιμήθηκε, με τον Σουβλέρη να φέρνει το ματς στο 52-41. Ο Αντύπας ήταν ξανά εκεί, 52-46, αλλά ο Σουβλέρης ήταν ασταμάτητος, 55-46. Ο Μπόικος μείωσε, με τον Αρβανιτάκη και τον Σουβλέρη να φέρνουν το ματς στο 60-48. Ο Κυριακού έγραψε τρίποντο, αλλά ο Κακλέας με δύο δικά του κι ένα καλάθι του Σουβλέρη στο ενδιάμεσο έφεραν τους Heat B.C. στο 69-52, με το ματς να κλείνει από δύο τρίποντα Πενταγιώτη και Γεροκωστόπουλου στο 71-58.

Για τους νικητές ο Σουβλέρης έκανε πολύ μεγάλο αγώνα με 28 πόντους και 3 κλεψίματα, ο Αρβανιτάκης είχε 15 πόντους και 3 κλεψίματα, ο Κακλέας 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Αντύπας είχε 16 πόντους, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Πενταγιώτης 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μπόικος 7 πόντους, 6 ριμπάουντ.