30.0%
62.5%
32.1%
22.2%

Ο αγώνας μεταξύ των Oklaχώμα Thunder και των Χαμένων Ταλέντων για την Silver League κατηγορία τελείωσε με νικήτη τους Oklaχώμα Thunder με τελικό σκορ 55-42. Το ματς κρίθηκε στην τρίτη περίοδο η οποία ήταν φτωχή επιθετικά για τα Χαμένα Ταλέντα που σκόραραν μόνο έξι πόντους σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους που σημείωσαν 17. Το comeback δεν πραγματοποιήθηκε ποτέ και έτσι οι Oklaχώμα Thunders έφυγαν με το ροζ φύλλο.

Ξεκίνημα του αγώνα και ο Γιάννης σκόραρε για δύο για να ανοίξει το σκορ για τους Χαμένα Ταλέντα άμεση ήταν η απάντηση του Χριστιά και του Τζανάκη που συμπλήρωσε και αυτός ένα. Ο Πενταγιώτης πέτυχε το πρώτο του τρίποντο στο ματς για να απαντήσει με δίποντο ο Τσάπαλος

Σερί 5-0 δια χειρός Ψημάδη έτρεξαν τα Χαμένα Ταλέντα για να απαντήσουν με τρεις βολές του Μέη οι Oklaχώμα Thunder.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Τζανάκη και τον Παπαναστασίου να πετυχαίνουν από ένα δίποντο. Το ρυθμό τους έκοψε ο Κόλλιας που είχε περάσει μόλις στο ματς με δικό του δίποντο. Με δύο στις δύο βολές απάντησε ο Ανδρικόπουλος για τους Oklaχώμα Thunder. Ο Καζβής πέτυχε δίποντο και μία βολή συμπλήρωσε ο Ψημάδης. Δύο στις δύο βολές πέτυχε ο Παπαναστασίου και με τον ίδιο τρόπο απάντησε ξανά ο Ψημάδης. Ο Τζανάκης αμέσως μετά πέτυχε πολύ δύσκολο καλάθι και φάουλ με τον αντίπαλο κρεμασμένο πάνω του. Τρίποντο πέτυχε ο Ψημάδης για να συμπληρώσει δύο βολές ο Γιάννης σε επόμενη φάση. Την δεύτερη περίοδο έκλεισε με τρίποντο του Τζανάκη και καλάθι και φάουλ από τον ίδιο για το 26-22 ιπερ των Oklaχώμα Thunder. Ο  Πενταγιώτης με το καλημέρα βάλθηκε να ξεκολλήσει τα Χαμένα Ταλέντα και πέτυχε τρίποντο για να μειώσει στο -1.  Παπαναστασίου και Ανδρικόπουλος σημείωσαν από ένα δίποντο για να ανεβάσουν τη διαφορά στους πέντε για πρώτη φορά στο ματς υπέρ των Oklaχώμα Thunder. Ένα ακόμη τρίποντο πέτυχε ο Πενταγιώτης για το 30-28 το οποίο έμελλε να είναι το τελευταίο καλάθι στην τρίτη περίοδο για τα Χαμένα Ταλέντα. Σερί 13-0 έτρεξαν τότε οι Oklaχώμα Thunder χωρίς να πατάνε το φρένο. Πρώτα ο Μέης με δύο βολές και μετά με δίποντο, ο  Τζανάκης με μία βολή  ο Χριστιάς και με καλάθι και φάουλ και καλάθι σε επόμενη φάση ο Παπαναστασίου έκαναν το 40- 28. Την περίοδο έκλεισε πάλι ο Χρθστιάς με νέο δικό του τρίποντο για το 43-28.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος στο ματς με τον Πενταγιώτη να σουτάρει και να ευστοχεί από τη γραμμή των 6,75. Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε ο Αντύπας για το 43-34. Δύο βολές του Χριστιά ανέκοψαν το ρυθμό των Χαμένα Ταλέντα για να ευστοχήσει ο Ψωμιάδης σε τρίποντο στην επόμενη φάση η Χαμένων Ταλέντων που φαίνοταν σαν να έχουν βρει ρυθμό. Δίποντο σημείωσε ο Αντύπας για να συμπληρώσει ένα ακόμη τρίποντο ο Πενταγιώτης ηιια το 47-42 και το -5. Από εκεί και πέρα τα Χαμένα Ταλέντα δεν μπόρεσαν να σκοράρουν άλλο και έτσι οι Oklaχώμα Thunder έκλεισαν το ματς με μία βολή του Ανδρικόπουλου δύο δίποντα του Μέη και μία βολή και ένα δίποντο του Παπαναστασίου για το τελικό 42-55.

Πολύ ενδιαφέρον ματς της Silver Leagueκατηγορίας με τους Oklaχώμα Thunder να παίρνουν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια όντας πολύ φορμαρισμένοι αν και υπάρχουν πάντα περιθώρια βελτίωσης όπως λέει και ο coach τους. Από την άλλη μεριά τα Χαμένα Ταλέντα θα ψάξουν να βρουν λύσεις στο βάθος του ρόστερ τους καθώς είχαν απουσίες σε αυτό το ματς. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Μέη με 9 πόντους 20 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Σημαντική ήταν και η βοήθεια του Παπαναστασίου με 16 πόντους , 5 ριμπάουντ , 4 ασιστ και 2 κλεψίματα. Για τα Χαμένα Ταλέντα πολύ καλή ήταν η παρουσία του Πενταγιώτη ,ο οποίος πέτυχε 5 τρίποντα και κατέβασε 3 ριμπάουντ καθώς και του Ψημάδη ο οποίος σημείωσε 14 πόντους με 10 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.