12.5%
57.9%
40.0%
0.0%

14 ισοπαλίες και 18 εναλλαγές στο σκορ είχε το ντέρμπι Χαμένα Ταλέντα εναντίον τον Phoenix Bums  με τον Βασιλείου να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι 49-47 ένα δευτερόλεπτο πριν το τέλος του αγώνα.MVP ο Βασιλείου με 13 πόντους ,13 ριμπάουντ(8-5) και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Λάσπας 0-2 για τους Phoenix .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Βασιλείου ισοφάρισε 2-2.Με τον Μοσκόφογλου να δίνει το προβάδισμα με σουτ 2-4.Με σερί 9-0 τα χαμένα ταλέντα πέρασαν μπροστά στο σκορ 11-4,με σουτ του Βασιλείου,ασίστ του Πενταγιώτη και το καλάθι ο Μπίλλης και με 5 πόντους του Πενταγιώτη.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-10 με τον Λάσπα να σκοράρει με σουτ και ο Κουζοβουνάς με 4/4 βολές.
Δεύτερο δεκάλεπτο και με σουτ απο το high post ο Μπίλλης για το 13-10. Ο Λάσπας με σουτ και ο Μοσκόφογλου από την γωνία έγραψαν το 13-14.Ο Αντύπας με σουτ έκανε το 15-14 για τα ταλέντα .Ο Μοσκόφογλου με 4 πόντους και ο Κοβάτσος με σουτ έκαναν το 15-20.Με τρίποντο ο Αντύπας μείωσε σε 18-20.Με 1/2 βολές του Κουζοβουνά έγινε το 18-21.Ξανά ο Αντύπας με 2/2 βολές για το 20-21.Ο Λάσπας για τους Phoenix με 2/2 βολές το 20-23.Ασίστ του Πενταγιώτη και το τρίποντο ο Αντύπας και με λει-απ του Πενταγιώτη το δεκάλεπτο τελείωσε 25-23.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πενταγιώτης με σουτ έκανε το 27-23.Οι Phoenix Με με σερί 0-6 πέρασαν μπροστά 27-29 με καλάθια του Βερώνη,από επιθετικό ριμπάουντ ο Μοσκόφογλου το καλάθι και με λει-απ του Κουζοβουνά.Ο Βασιλείου από την ασίστ του Πενταγιώτη αρχικά ισοφάρισε και μετά με σουτ έδωσε το προβάδισμα στα ταλέντα 31-29.Ο Μοσκόφογλου και ο Κουζοβουνάς με σουτ έγραψαν το 31-33 για τους Phoenix. Η ασίστ του Κόλλια στον Δρακόπουλο για το 33-33.Ο Φωτόπουλος με 1/2 βολές και από το low post ο Μοσκόφογλου το 33-36.Ο Κόλλιας έκλεισε το δεκάλεπτο με λει-απ  για το 35-36.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μπίλλης από high post έκανε το 37-36.Ο Λάσπας  με την ασίστ στον Μοσκόφογλου το 37-38 για τους Phoenix .Ο Μπίλλης με 1/2 βολές και σουτ έκανε το 40-38.Με γκολ φάουλ ο Λάσπας πέτυχε το 40-41.Ο Βασιλείου με 2/2 βολές το 42-41 για τα Χαμένα Ταλέντα.Ο Λάσπας με 1/2 βολές και ο Κοβάτσος με λει-απ έγραψαν το 42-44.Με 2/4 βολές του Πενταγιώτη και 1-2 βολές του Βασιλείου για το 45-44.Η ασίστ του Λάσπα και με αριστερό λει-απ ο Κουζοβουνάς το 45-46 ένα λεπτό πριν το φινάλε.Ο Μπίλλης με 2/2 βολές(0:50) το 47 -46.Ο Φωτόπουλος κέρδισε βολές (0:27)1/2 και ισοπαλία 47-47.Ο Πενταγιώτης  ήταν  άστοχος στο τρίποντο, αλλά το επιθετικό ριμπάουντ του Βασιλείου και το  καλάθι για το  49-47(0:01,2). Οι  Phoenix στο τελευταίο σουτ με τον Λάσπα,έχασαν την ευκαιρία να στείλουν το ματς στην παράταση.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πενταγιώτης με 11 πόντους,3 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Αντύπας με 10 πόντους ,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μπίλλης με 11 πόντους ,3 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μοσκόφογλου με 16 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο, ο Κουζοβουνάς με 11 πόντους ,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Λάσπας με 12 πόντους ,9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.