0%
0%
0%
0%

Τα Χαμένα Ταλέντα κέρδισαν με 41-70 τους Remal Madri για να ανέβουν στο 2-4 στον όμιλο, έχοντας τριπλάσιες ασίστ στο ματς και 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, σε ένα παιχνίδι που πήγε από τους 4 πόντους στους 22 στην 3η περίοδο.

Το ματς άρχισε με 3-6 για τους νικητές από τον Αντυπα και τον Πενταγιωτη, για να απαντήσουν ο Σαγιακος με τον Χαραλαμπόπουλο για το 8-6 και το 10-8. Ο Μποϊκος και ο Μπιλλης σκόραραν για το 10-14, με τον Γραψα να μειώνει σε 13-14, για να κλείσει η περίοδος από τον Πενταγιωτη και τον Γρηγορόπουλο στο 15-17. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Διαμαντόπουλος έφερε την ομάδα του στο 15-19 και ο Πενταγιωτης έγραψε το 15-23, με τον Χαραλαμπόπουλο να απαντά. Ο Αντυπας σκόραρε για το 17-26, με τον Χαλδα να μειώνει και τον Χαραλαμπόπουλο με τον Πετρακη να σκοράρουν για το 25-28 και το 27-29, για να κλείσει ο Πενταγιωτης το ημίχρονο στο 27-31. Στην επανάληψη ο Σταμπουλιδης έφερε την ομάδα του στο 27-43 με τον Μπιλλη να σκοράρει για το 27-49 και τον Αντυπα να κλείνει ένα σερί 0-21 για τα Χαμένα Ταλέντα για το 27-51. Ο Πετράκης το διέκοψε, με τον Λαρεντζακη να σκοράρει για το 31-53, για να κλείσουν Αποστολατος και Μποϊκος το δεκάλεπτο στο 33-55. Στην 4η περίοδο ο Χαραλαμπόπουλος με τον Μανινα έφεραν το ματς στο 37-55, με τον Διαμαντόπουλο, τον Μπιλλη και τον Πριφτη να απαντούν για το 39-70, πριν κλείσει ο Γρηγορόπουλος το ματς στο 41-70.

Τα λάθη ήταν 15-16 στο ματς, τα κλεψίματα 6-6 και οι ασίστ 6-18. Στα ριμπάουντ τα Χαμένα Ταλέντα είχαν τον έλεγχο, 41-46 με 15-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/17 τρίποντα και τους Remal Madri 1/18. Στα δίποντα οι Remal Madri είχαν 30% και τα Χαμένα Ταλέντα 49%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μπιλλης είχε 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Σταμπουλιδης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Πενταγιωτης 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Αντυπας 11 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους Remal Madri ο Χαραλαμπόπουλος είχε 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Πετρακης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ.