0%
0%
0%
0%

Τα Χαμένα Ταλέντα κέρδισαν με 72-45 την Team 70 B.C. για να ανέβουν στο 3-4 στον όμιλο, ανοίγοντας τη διαφορά στον αγώνα μετά το 25ο λεπτό της αναμέτρησης όταν με ένα σερί 29-8 πήγαν από το +6 στο +27.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 για τους νικητές από τον Σταμπουλιδη και τον Αντυπα, για να απαντήσει η Team 70 B.C. με τον Τομορα για το 4-6. Ο Αντυπας ισοφάρισε, με τον Λαζο Σ. να γράφει το 6-9 για την ομάδα του και τον Παρασκευόπουλο να σκοράρει για το 8-12. Ο Τομορας έγραψε το 10-14, με τον Διμαντόπουλο να μειώνει και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 14-16 από τον Διακοπουλο. Στη 2η περίοδο ο Χονδρος έγραψε το 14-18 για να έρθει ο Μπιλλης και να ισοφαρίσει το ματς, 18-18. Τον μιμήθηκε ο Σταμπουλίδης με τον Κολλια να φέρνει την ομάδα του μπροστά και τους Αντυπα και Μπόικο να κλείνουν το ημίχρονο στο 28-20 με ένα σερί 10-0 για τα Χαμένα Ταλέντα. Στην επανάληψη το σερί πήγε στο 15-0 με τον Αντυπα και τον Μπόικο για το 33-20, πριν απαντήσει ο Μπιστουνας, 33-25. Ο Μπιλλης έφερε το ματς στο 35-25, με τον Λαζο Σ. να μειώνει και τον Τομορα να γράφει το 35-29. Τα Χαμένα Ταλέντα απάντησαν με 9-0 από τον Πενταγιωτη για το 44-29, με τον Λαζο Σ. να μειώνει και τον Μπιστουνα να φέρνει το ματς στο 46-35. Με ένα 11-0 από τον Πενταγιωτη, τον Μπιλλη και τον Κολλια τα Χαμένα Ταλέντα έφτασαν στο 57-35 στις αρχές της 4ης περιόδου, για να διακόψει το σερί ο Τομορας. Με τον Σταμπουλιδη και τον Πενταγιωτη οι νικητές πήγαν στο 64-37, για να μειώσουν ο Πεππας με τον Τομορα σε 64-43. Ο Μπιλλης και ο Αντυπας έφεραν το ματς στο 69-43, με τον Τομορα να μειώνει και το ματς να κλείνει από τον Μπίλλη στο 72-45.

Τα λάθη ήταν 11-17 στο ματς, τα κλεψίματα 12-6 και οι ασίστ 19-4. Στα ριμπάουντ τα Χαμένα Ταλέντα είχαν τον έλεγχο, 51-40 με 18-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 8/21 τρίποντα και την Team 70 B.C. 2/15. Στα δίποντα η Team 70 B.C. είχε 36% και τα Χαμένα Ταλέντα επίσης 36%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Πενταγιωτης είχε 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μπιλλης 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Αντυπας 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σταμπουλιδης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Μπόικος 7 πόντους. Για την Team 70 B.C. ο Τομορας είχε 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Μπιστουνας 12 πόντους, ο Λαζος Σ. 7 πόντους.