0%
0%
0%
0%

Τα Χώματα κέρδισαν με 54-75 τους Aces για να πάνε στο 5-0 και να παραμείνουν αήττητα στη μάχη για το Α1 στον όμιλο, με τον Διαμαντόπουλο να γράφει 27 πόντους στον αγώνα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλάθι του Αλευριαδη, για να σκοράρει ο Βασιλακόπουλος για το 4-3. Με ένα σερί 0-10 τα Χώματα με τον Διαμαντόπουλο και τον Δημητριάδη πήγαν στο 4-13, για να απαντήσει ο Φελεμεγκας για το 10-13. Ο Διαμαντόπουλος σκόραρε για το 10-16, με τον Φελεμεγκα και τον Αλευριαδη να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 15-16. Στη 2η περίοδο ο Καραμανλης σκόραρε για το 15-19, με τον Βασιλακόπουλο να απαντά και μαζί με τον Αλευριαδη να δίνουν προβάδισμα με 21-19 στους Aces. Ο Μπουριτης ισοφάρισε, με τον Βασιλακόπουλο να κρατά μπροστά την ομάδα του, 23-22. Ο Γκατσης Σ. με τον Καραμανλη και τον Διαμαντόπουλο σκόραραν για το 23-30, με τον Φελεμεγκα να μειώνει και τον Βασιλακόπουλο να φέρνει το ματς στο 28-30. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Διαμαντόπουλο στο 29-33 για να φέρουν ο Μπουριτης με τον Μαγκντι το ματς στο 29-37 στην 3η περίοδο. Ο Γκατσης Σ. σκόραρε για το 30-39, με τον Διαμαντόπουλο, τον Καραμανλη και τον Στενακη να φέρνουν τα Χώματα στο 31-46. Ο Φελεμεγκας με τον Αλευριαδη και τον Μαγγανα απάντησαν για το 37-46, για να γράψουν ο Διαμαντόπουλος με τον Γκατση Χ. και τον Καραμανλή το 37-55. Ο Φελεμεγκας μείωσε σε 40-55, για να κλείσει από τον Μπουριτη η 3η περίοδος στο 40-60 για τα Χώματα. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αλευριαδης μείωσε σε 42-60, για να απαντήσουν ο Διαμαντόπουλος με τον Γκατση Σ. για το 42-66. Με τον Κυριακόπουλο οι Aces μείωσαν σε 45-66 και 47-68, για να σκοράρουν ο Διαμαντόπουλος με τον Καραμανλη και τον Γκατση Σ. για το 47-75, πριν κλείσει το ματς από Κυριακόπουλο και Φελεμεγκα στο 54-75.

Τα λάθη ήταν 22-11 στο ματς, τα κλεψίματα 11-20 και οι ασίστ 8-14. Στα ριμπάουντ τα Χώματα είχαν τον έλεγχο, 49-61 με 14-26 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 9/36 τρίποντα και τους Aces 6/. Στα δίποντα οι Aces είχαν 33% και τα Χώματα 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Διαμαντόπουλος είχε 27 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Μπουριτης 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καραμανλης 11 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Γκατσης Σ. 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Aces ο Φελεμεγκας είχε 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Αλευριαδης 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Βασιλακόπουλος 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Κυριακόπουλος 7 πόντους, 14 ριμπάουντ.