0%
0%
0%
0%

Τα Χώματα κέρδισαν με 41-64 τους Anonymous για να παραμείνουν αήττητα στον όμιλο, ένα βήμα πιο κοντά στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-2 για τους Anonymous από τον Βλαχο και τον Μαριανο, για να απαντήσουν ο Μπουριτης με τον Μαγκντι και τον Γκατση Σ. για να φτάσει η ομάδα τους ως το 5-14. Ο Γκιμπιριτης διέκοψε το σερί, με τον Δημητριαδη να φέρνει το ματς στο 7-16 και τον Γκατση Χ. να κλείνει την περίοδο στο 9-18. Στο 2ο δεκάλεπτο μετά το 9-20 του Λιγνου ο Βλαχος με τον Καπελη και τον Μητρελλο μείωσαν σε 15-20 για τους Anonymous. Ο Μπουρίτης με τον Μπιτσικα και τον Λιγνο απάντησαν για το 15-28, με τον τελευταίο να σκοράρει και για το 17-30, για να κλείσει ο Γκιμπιριτης το ημίχρονο στο 20-31. Στην επανάληψη ο Μπουριτης με τον Γκατση Σ. έφεραν την ομάδα τους στο 20-41 με ένα 0-10, για να απαντήσουν ο Παπαφιλιππου με τον Βλαχο και τον Δροσο ως το 28-43. Ο Δημητριαδης με τον Μπιτσικα έγραψαν το 28-48 για να κλείσει ο Στενακης το δεκάλεπτο στο 31-51. Στην 4η περίοδο ο Λιγνος έφερε το ματς στο 31-55, με τον Καπελη να απαντά και τον Γκατση Χ. με τον Λιγνο να σκοράρουν για το 33-60 για να φέρουν ο Στενακης με τον Δημητριαδη το ματς στο 33-64, και να κλείσει η αναμέτρηση από τον Βλάχο στο 41-64.

Τα λάθη ήταν 25-17 στο ματς, τα κλεψίματα 12-17 και οι ασίστ 7-23. Στα ριμπάουντ είχαμε ισορροπία, 49-49 με 15-13 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/25 τρίποντα και τους Anonymous 2/12. Στα δίποντα οι Anonymous είχαν 26% και τα Χώματα 45%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λιγνος είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Γκατσης Σ. 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μπουριτης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Μαγκντι 8 πόντους, 4 ριμπάουντ. Για τα Χώματα ο Βλαχος είχε 15 πόντους, 5 ριμπάουντ.