0%
0%
0%
0%

Τα Χώματα κέρδισαν τους Buzzer Βγείτερ με 52-55 για να παραμείνουν αήττητα φτάνοντας στο 3-0, μετά από ένα ματς που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό του και παρά τους 36 πόντους του Τσιλιγκιρη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-2 για τους Buzzer Βγείτερ από τον Τσιλιγκιρη, για να απαντήσει ο Γκατσης Σ.. Ο Γεωργουλιας σκόραρε για το 8-5, για να ακολουθήσει ένα 0-9 από τα Χώματα, από τον Γκατση Σ., τον Καραμανλη και τον Μπιτσικα ως το 8-14. Ο Δημητριαδης με τον Οκεκε έφεραν την ομάδα τους στο 10-18, για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 12-18 από τον Ναστα. Στη 2η περίοδο ο Τανος σκόραρε για το 15-18 και ο Τσιλιγκιρης έβαλε μπροστά την ομάδα του, 21-19. Ο Οκεκε με τον Δημητριάδη απάντησαν για το 21-23, με τον Τσιλιγκιρη να σκοράρει ξανά, 24-23 και 27-26 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Δημητριάδης έφερε το ματς στο 27-28, για να σκοράρει ο Γκατσης Σ. για το 29-30. Ο Τσιλιγκιρης απάντησε, με τον Καραμανλή και τον Γκατση Σ. να φέρνουν το ματς στο 31-34. Ο Τανος ισοφάρισε, για να έρθει ο Δημητριάδης, 34-38, με τον Σπανο να γράφει το 36-40, πριν μειώσει στο 30ο λεπτό ο Τσιλιγκιρης σε 39-40. Στην 4η περίοδο ο Τσιλιγκιρης έβαλε την ομάδα του μπροστά, και παρά τις προσπάθειες του Μπίτσικα, ο Τανος την κράτησε εκεί, 43-42 και 45-44, για να έρθει ο Τσιλιγκιρης για το 48-44. Ο Μπιτσικας μείωσε και πάλι, για να έρθει ο Γκατσης Σ. για το 48-49, με τον Δημητριάδη να γράφει καλάθι και φάουλ για του 48-52 με 0-8 σερί για τα Χώματα. Ο Τσιλιγκιρης μείωσε σε 50-52, με τον Καραμανλή να απαντά. Ο Τσιλιγκιρης ξανά σκόραρε για το 52-54, αλλά στα 10 δευτερόλεπτα ο Μπίτσικας με 1/2 βολές έγραψε το τελικό σκορ.

Τα λάθη ήταν 18-13 στο ματς, τα κλεψίματα 9-14 και οι ασίστ 4-11. Στα ριμπάουντ τα Χώματα είχαν τον πρώτο λόγο, 41-44 με 7-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/27 τρίποντα και τους Buzzer Βγείτερ 6/19. Στα δίποντα οι Buzzer Βγείτερ είχαν 31% και τα Χώματα 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γκατσης Σ. είχε 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Δημητριαδης 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μπιτσικας 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Buzzer Βγείτερ ο Τσιλιγκιρης είχε 36 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Τανος 10 πόντους, 6 ριμπάουντ.