29.4%
50.0%
45.7%
21.9%

Οι Glory Road πιάνοντας τρομερό ρυθμό από τα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου και έπειτα κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους -10 και να πάρουν τη νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στα Χώματα με 64-73. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Σεϊμένης με 26 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 6 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Glory Road έκαναν κάπως μουδιασμένο ξεκίνημα, με τα πολύ έμπειρα Χώματα να μην το αφήνουν αυτό ανεκμετάλλευτο. Ο Μπενής έγραψε ένα τρίποντο στο ξεκίνημα, με 0-4 σερί απάντησαν οι Βαλτινός και Σιφναίος για το 3-4, 6-4 ο Δημητριάδης, 6-9 οι Σάμι Χαμντάν και Σιφναίος, 13-9 οι Καλογεράς και Στενάκης, 13-12 ξανά από τον Σιφναίο και 4-0 σερί στο τέλος της περιόδου από τους Δημητριάδη και Μπίλλια για να κλείσουμε με σκορ 17-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, μέχρι τα μισά, τα Χώματα έδειχναν να ελέγχουν το ματς, άνοιξαν την διαφορά μέχρι και τους δέκα, όμως έπειτα ήρθε η κούραση και οι Glory Road γρήγορα μείωσαν. Χιώνης και Σεϊμένης ισοφάρισαν σε 17-17, 22-17 οι Δημητριάδης, Στενάκης και Καραθανάσης, 22-19 ο Σεϊμένης, 29-19 οι Δημητριάδης, Μπίλλιας και Καλογεράς, 29-21 ο Χιώνης, 31-21 ο Καλογεράς, 31-25 ο Σεϊμένης, 32-25 ο Καραθανάσης, 32-27 ο Ματθαίου, 34-27 ο Δημητριάδης, 34-29 ο Σεϊμένης, 36-29 ξανά ο Δημητριάδης, 36-34 οι Χαμντάν και Ματθαίου, 38-34 ο Καραθανάσης και 38-37 με ένα ασύλληπτο σουτ του Σάμι Χαμντάν από το κέντρο στη λήξη του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Glory Road συνέχισαν να παίζουν στα κόκκινα δείχνοντας πως παρά την καραντίνα οι αντοχές τους δεν επηρεάστηκαν. Ο Στενάκης έβαλε μια βολή για το 39-37, 39-49 με ένα 0-12 σερί οι Σεϊμένης, Καλλιτσάντσης, Χαμντάν και Βαλτινός, 45-49 με ένα 6-0 οι Στενάκης, Καλογεράς και Δημητριάδης, 45-52 ο Σεϊμένης, 46-52 ο Καλογεράς, 46-56 οι Σιφναίος και Σεϊμένης, 47-56 ο Πέτσας, 47-58 ο Βασίλης Σεϊμένης και 49-58 από τον Καραθανάση για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο τα Χώματα έδωσαν ό,τι είχαν, μείωσαν την διαφορά στους 3, όμως στη συνέχεια οι Glory Road έδειξαν ψυχραιμία, ανέβασαν ξανά τη διαφορά στις 3 κατοχές και καθάρισαν τη νίκη. Ο Σεϊμένης σημείωσε μια βολή για το 49-59, 51-59 ο Καραθανάσης, 51-62 ο Σιφναίος, 57-62 οι Δημητριάδης, Καλογεράς και Μπενής, 57-63 ο Σεϊμένης, 60-63 οι Καλογεράς και Καραθανάσης, 60-65 ο Σεϊμένης, 63-65 ξανά από Καλογερά και Καραθανάση και απάντηση με 0-6 από Σεϊμένη και Σιφναίο για να ανέβει η διαφορά ξανά στους 8 με το 63-71. Στη συνέχεια ακολούθησε μια βολή του Καλογερά και ένα καλάθι του Χιώνη για το τελικό 64-73 του αγώνα.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Σεϊμένη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Χαμντάν και Σιφναίος. Για τα Χώματα ξεχώρισαν οι Καλογεράς, Δημητριάδης και Καραθανάσης.