21.7%
57.1%
42.2%
29.6%

Ξεκίνημα με νίκη για το 2019 για τους Kings B.C. 70-64 τα Χώματα.Τα Χώματα άντεξαν 3 δεκάλεπτα,όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Kings με 3 κολλητά τρίποντα έκαναν την ανατροπή πέρασαν μπροστά στο σκορ με 60-64 και στο τέλος πανηγύρισαν την νίκη. MVP του αγώνα ο Χαριτόπουλος με 25 πόντους,14 ριμπάουντ,3 ασίστ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.
Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Μελά να σκοράρει, με σουτ και τρίποντο το 5-0 για τα Χώματα. Ο Χαριτόπουλος με λει-απ και ο Γαϊτάνης από την γωνία το 5-4 για τους Kings.Ο Μελάς την ασίστ και με σουτ από την γωνία ο Δημητριάδης για το 7-4.Απάντησε ο Λιάπης με σουτ από την γωνία για το 7-6.Με Hook ο Λιγνός έκανε το 9-6.Από το high post ο Χαριτόπουλος και με τρίποντο ο Καρυπίδης το προβάδισμα για τους Kings 9-11.Ο Γκάτσης με τρίποντο και ο Μελάς με λει-απ το 14-11.Με σουτ από την γωνία ο Σαϊτάνης μείωσε σε 14-13.Με σερί 9-0 τα Χώματα έκαναν το 23-13 με 4 πόντους του Δαμανάκη και 5 πόντους του Γκάτση.Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-14 με 1/2 βολές του Χαριτόπουλου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι του Μελά ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ για το 25-14.Σαϊτάνης με σουτ από την γωνία και ο Χαριτόπουλος με λει-απ για το 25-18.Τρίποντο ο Μελάς και το 28-18 για τα Χώματα. Απάντησε ο Καρυπίδης με τρίποντο και το 28-21 για τους Kings.Ο Στενάκης είχε 1/2 βολές για το 29-21.Ξανά με τρίποντο ο Καρυπίδης, στον αιφνιδιασμό ο Χαριτόπουλος και με σουτ ο Δερματίνος έγραψαν το 29-28.Με σουτ ο Μελάς έκανε το 31-28,για να ισοφαρίσει με τρίποντο ο Καρυπίδης 31-31.Ο Μελάς και ο Λιγνός με λει-απ εγραψαν το 35-31.Ο Γκοτζής με λει-απ έκανε το 35-33.Ο Στενάκης με σουτ και με τρίποντο ο Μελάς πέτυχαν το 40-33.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 1/2 βολές του Γκοτζή 40-34.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χαριτόπουλος πέτυχε το καλάθι 40-36.Με τον Λιγνό να γράφει το 42-36 για τα Χώματα. Ξανά ο Χαριτόπουλος με σουτ έκανε το 42-38 για τους Kings.Για να σκοράρει με hook ο Λιγνός για το 44-38.Σερί 0-9 για τους kings και το 44-47 έγραψαν με σουτ ο Χαριτόπουλος, τρίποντο ο Καρυπίδης, με σουτ ο Σαϊτάνης και ξανά ο Χαριτόπουλος με λει-απ .Ο Δαμανάκης με 1/2 βολές για το 45-47.Ο Χαριτόπουλος με 2/2 βολές έκανε το 45-49.Από την ασίστ του Γκάτση ο Λιγνός έκανε το 47-49.Ξανά στις βολές ο Χαριτόπουλος πέτυχε το 47-51.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Δαμανάκης έκανε το 49-51.Ο Λιάπης πατώντας την γραμμή των 6,75 έκανε το 49-53.Με 1/2 βολές του Στενάκη και με hook ο Λιγνός έγινε το 52-53.Ο Χαριτόπουλος αξιοποίησε την τεχνική ποινή και με 1/1 βολές έκανε το 52-54.Το δεκάλεπτο τελείωσε με ανατροπή από τα Χώματα 56-54 με 2/2 βολές του Μελά και με σουτ ο Δαμανάκης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καρυπίδης με 1/3 βολές και ο Χαριτόπουλος με τρίποντο έγινε το 56-58.Ισοφάρισε με σουτ από την γωνία ο Λιγνός 58-58.Ο Δερματίνος με τρίποντο έκανε το 58-61 για τους Kings. Ο Μελάς από το low post έκανε το 60-61 για τα Χώματα. Ο Καρυπίδης με τρίποντο έκανε το 60-64.Ξανά ο Μελάς μείωσε σε 62-64 με Λει-απ.Οι ασίστ του Γκοτζή και του Χαριτόπουλου στον Σαϊτάνη έγραψαν το 62-68 (1:20). Ο Μελάς με σουτ έκανε το 64-68 (1:08).Ο Δερματίνος με κλέψιμο και λει-απ σφράγισε την νίκη για τους Kings για το τελικό 64-70.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καρυπίδης με 19 πόντους ,11 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο,και ο Σαϊτάνης με 12 πόντους,3 ριμπάουντ,3 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μελάς με 27 πόντους,16 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Λιγνός με 14 πόντους,4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Δαμανάκης με 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.