19.0%
69.2%
40.0%
37.8%

Η Oklaχώμα Thunder κράτησε εύκολα το αήττητο της, κλειδώνοντας παράλληλα την πρωτιά του ομίλου απέναντι στα ελλιπή χώματα με σκορ 49-91. MVP του αγώνα ήταν ο Μάκης Μέης με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η Oklaχώμα έδειξε πως δεν είναι διατεθειμένη να αφήσει ελπίδες στα Χώματα, παίρνοντας διαφορά άνω των 20 πόντων λίγο πριν τελειώσει η περίοδος. Ο Δημητριάδης ξεκίνησε το ματς με ευστοχο τρίποντο, ο Μέης μείωσε σε 3-2, 6-2 ο Καλογεράς, 6-7 οι Παπαναστασίου και Δέλλιος, 8-7 ο Νούκας και ένα απίστευτο 0-23 σερί ως το τέλος της περιόδου με δράστες τους Μέη, Δέλλιο, Τσάπαλο, Τζανάκη και Μάνδυλα για το τελικό 8-30 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Χώματα τα πήγαν αρκετά καλύτερα αμυντικά, όμως επιθετικά δεν ήταν σε καθόλου καλή μέρα με αποτέλεσμα η διαφορά να ανέβει κι άλλο. Ο Κουμπής έγραψε το 8-33, 10-33 ο Στενάκης, 10-38 οι Μάνδυλας και Μέης, 12-38 ο Δαμανάκης, 12-41 ο Κουμπής, 16-41 οι Αντωνόπουλος και Στενάκης, 16-46 οι Παπαναστασίου και Παϊκόπουλος, 18-46 ο Δημητριάδης και 18-48 ο Τσάπαλος για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε όπως ακριβώς το δεύτερο, δηλαδή με τρίποντο από τον Κουμπή για το 18-51, ο Δημητριάδης απάντησε για το 21-51, 21-53 ο Μάνδυλας, 26-53 οι Νούκας και Καλογεράς, 26-56 ο Βολτέας, 28-56 ο Αντωνόπουλος, 28-59 ο Κουμπής, 33-59 οι Αντωνόπουλος, Δημητριάδης και Στενάκης, 33-64 οι Μέης και Παπαναστασίου, 35-64 ο Στενάκης ξανά και 35-69 με ένα 0-5 σερί δια χειρός Μάνδυλα για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο η Oklaχωμα συνέχισε με την ίδια σοβαρότητα, ανοίγοντας τη διαφορά απέναντι στα Χώματα ακόμα παραπάνω. Τζανάκης και Παϊκόπουλος έγραψαν το 35-73, 41-73 οι Δαμανάκης και Αντωνόπουλος, 41-81 οι Τζανάκης, Κουμπής και Παϊκόπουλος, 43-81 ο Στενάκης, 43-88 οι Βολτέας, Παπαναστασίου και Κουμπής, 45-88 ο Στενάκης, 45-91 ο Βολτέας και από ένα καλάθι οι Δημητριάδης και Στενάκης για το τελικό 49-91 του αγώνα.

Για την Oklaχώμα Thunder, πέρα από τον Μέη, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Κουμπής, Τζανάκης Παϊκόπουλος και Μάνδυλας. Για τα χώματα ξεχώρισαν οι Δημητριάδης, Στενάκης και Καλογεράς.