0%
0%
0%
0%

Οι Kallithea Pimps κέρδισαν με 37-87 τους Gunners για να ανέβουν στο 3-0 στον όμιλο με τον Καλλιμανη να γράφει 26 πόντους και 13 ριμπάουντ στο ματς και τον Πανάγο να γράφει triple-double με 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 10 ασίστ!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-12 για τους νικητές από τον Ντατσιο, τον Παναγο, τον Τζιλακο Π. και τον Λιμνοπουλο, για να σκοράρει ο Καλλιμανης για το 3-18. Ο Ταγαρης απάντησε, με τον Ντατσιο να φέρνει το ματς στο 5-21, για να σκοράρουν Δεμεστιχος και Καρτερης στο τέλος του δεκαλέπτου για το 9-21. Στη 2η περίοδο ο Καλλιμανης με τον Ντατσιο, τον Καναριδη και τον Λιμνοπουλο έγραψαν το 9-35 με 0-14 σερί που διέκοψε ο Κοτρωτσιος. Ο Παναγος με τον Καλλιμανη και τον Τζιλακο Δ. σκόραραν για το 13-44, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Σουτσανη στο 16-44. Στην επανάληψη ο Παναγος με τον Λιμνοπουλο και τον Καλλιμανη έφεραν τους Kallithea Pimps ως το 16-56 με τον Κοτρωτσιο να απαντά. Ο Καλλιμανης με τον Τζιλακο Π., τον Καναριδη και τον Λιμνοπουλο ήταν που σκόραραν για το 18-67 της ομάδας τους με νέο σερί 0-11 που διέκοψε ο Ταγαρης για να κλείσει στο 22-69 η 3η περίοδος. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Παπαγεωργίου σκόραρε για το 28-71, με τον Ταγαρη να γράφει το 30-73. Ο Τζιλακος Π. απάντησε, με τον Παναγο και τον Καλλιμανη να φέρνουν το ματς στο 30-83. Ο Ταγαρης έγραψε το 32-83 με τον Παναγο να απαντά και τον Κοτρωτσιο να κλείνει το ματς στο 37-87.

Τα λάθη ήταν 26-11 στο ματς, τα κλεψίματα 10-15 και οι ασίστ 2-22. Στα ριμπάουντ οι Kallithea Pimps είχαν τον έλεγχο, 30-57 με 4-25 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/26 τρίποντα και τους Gunners 2/17. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 48% και οι Gunners 22%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καλλιμανης είχε 26 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παναγος 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Λιμνοπουλος 12 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Ντατσιος 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Τζιλακος Π. 16 πόντους, 5 κλεψίματα. Για τους Gunners ο Ταγαρης είχε 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Κοτρωτσιος 8 πόντους, 2 κλεψίματα.