0%
0%
0%
0%

Οι Bacardi Tel Aviv κέρδισαν με 37-53 τους MyRema State Warriors πίσω από τους 17 πόντους του Δενδρινου για να ανέβουν στο 1-1 στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 1-12 για τους νικητές στην πρώτη περίοδο με τον Δενδρινο, τον Κιστακη και τον Παναγιωτακη. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Βερυκιος και ο Σταυριδης μείωσαν σε 7-14, για να απαντήσει ο Κιστακης. Ο Σπυρόπουλος ήταν που έφερε το ματς στο 9-17, για να σκοράρουν ο Λαντζας με τον Δενδρινο για το 9-21 της ομάδας τους και ξανά οι δυο τους με τον Παναγιωτακη για το 12-27. Ο Χελης μείωσε σε 14-27, για να κλείσει το ημίχρονο στο 14-28 με τον Δενδρινο και τον Παναγιωτακη να σκοράρουν για το 14-33 στην επανάληψη ο Σταυριδης απάντησε ως το 20-33 με τον Χελη να φέρνει το ματς στο 22-33. Ο Κιστακης σκόραρε για το 22-35, με τον Σταυριδη να μειώνει ξανά στους 11, πριν έρθουν ο Λαντζας με τον Δενδρινο για το 25-43 στο τέλος της 3ης περιόδου, με τον τελευταίο να σκοράρει και για το 25-45. Ο Βερυκιος απάντησε για το 29-45 με τον Χελη να φέρνει το ματς στο 32-47. Ο Παναγιωακης σκόραρε για το 32-49, με τον Σταυριδη να απαντά και το ματς να κλείνει από εκείνον και τον Μουστακαλη στο 37-53.

Τα λάθη ήταν 11-8 στο ματς, τα κλεψίματα 5-13 και οι ασίστ 4-18. Στα ριμπάουντ οι MyRema State Warriors είχαν τον πρώτο λόγο, 31-26 με 7-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/12 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 4/14. Στα δίποντα οι MyRema State Warriors είχαν 20% και η Bacardi Tel Aviv 47%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Δενδρινος είχε 17 πόντους, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Παναγιωτακης 10 πόντους, ο Κιστακης 9 πόντους, 4 ασίστ, ο Λάντζας 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τους MyRema State Warriors ο Σταυρίδης είχε 17 πόντους, ο Χελης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Βερυκιος 7 πόντους.