0%
0%
0%
0%

Οι Drafts κέρδισαν τους Aces με 69-26 μπαίνοντας με ένα 18-0 στο παιχνίδι και μεγαλώνοντας τη διαφορά σε κάθε δεκάλεπτο.

Το ματς ξεκίνησε με 18-0 για τους νικητές από τον Καουνη, τον Κολοβο, τον Ταγαρη, τον Ζαχαρόπουλο και τον Τουση, για να διακόψει το σερί ο Μακροδημος. Ο Πετρου έκλεισε την περίοδο στο 22-2, με τον Φλουδα να γράφει το 24-2 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Κυριακόπουλος Τ. απάντησε για το 24-6, με τον Κατρανη και τον Βασιλακόπουλο να σκοράρουν για το 27-12. Με τον Φλουδα, τον Σιωκη και τον Κολοβο οι Drafts πήγαν στο 37-12 για να κλείσει στο 37-14 το ημίχρονο από τον Καουνη. Στην επανάληψη ο Φλουδας με τον Ταγαρη έφεραν το ματς στο 41-14, για να απαντήσει ο Αλευριάδης. Ταγαρης και Φλουδας σκόραραν και πάλι, για να έρθουν ο Σιωκης με τον Μπιθα και να φτάσουν στο 11-0 το σερί για τους Drafts. Μετά την απάντηση των Aces ο Πετρου με τον Ζαχαρόπουλο και τον Καουνη έφεραν το ματς στο 61-18 στην 4η περίοδο. Ο Αλευριαδης σκόραρε για το 61-23, με τον Ταγαρη να απαντά για το 65-23, ενώ ο Φλουδας με τον Καουνη ήταν που έκλεισαν το ματς στο 69-26.

Τα λάθη ήταν 12-16 στο ματς, τα κλεψίματα 7-7 και οι ασίστ 22-3. Στα ριμπάουντ οι Drafts είχαν τον έλεγχο, 56-35 με 21-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/22 τρίποντα και τους Aces 2/19. Στα δίποντα οι Aces είχαν 18% και οι Drafts 44%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Φλουδας είχε 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ταγαρης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Κολοβος 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Πέτρου 9 πόντους, ο Σιωκης 7 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Aces ο Αλευριαδης είχε 7 πόντους.