0%
0%
0%
0%

Οι Kings B.C. κέρδισαν με 42-68 τον Γ.Α.Σ.Τ. για να επιστρέψουν στις νίκες, παίρνοντας σκορ από όλους τους παίκτες τους που πάτησαν παρκέ στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Χαριτόπουλο και τον Κοντεκακη να σκοράρουν για το 2-2 για να ακολουθήσει ένα 0-13 για τους Kings B.C. από τον Δερματινο, τον Καλογερόπουλο, τον Κωστόπουλο και τον Χαριτόπουλο ως το 2-15. Ο Γ.Α.Σ.Τ. απάντησε με τον Αναστασινη και τον Γρυπαιο για το 10-15, για να φέρει ο Χαριτόπουλος το ματς στο 10-18. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Μουζουρακη και τον Αδαμαντίδη στο 15-18 με τον δεύτερο να σκοράρει και για το 17-18 στη 2η περίοδο. Ο Νατζαριδης με τον Κωστόπουλο απάντησαν, για να έρθει ο Αδαμαντιδης για το 20-22. Οι Kings B.C. με τον Καζα Κ., τον Καλογεροπουλο και τον Χαριτόπουλο πήγαν στο 20-29, για να σκοράρουν ο Καρυπιδης με τον Χαριτόπουλο για το 22-35 της ομάδας τους. Ο Αδαμαντιδης απάντησε, για να κλείσει από τον Καζα Κ. και τον Μιλση το ημίχρονο στο 26-37. Στην επανάληψη ο Δερματινος με τον Καλογεροπουλο και τον Γκοτζη έφεραν την ομάδα τους στο 26-43. Ο Λεμπεσης απάντησε, αλλά ο Καζας Γ. με τον Χαριτόπουλο έφεραν το ματς στο 28-50. Ο Διαμαντόπουλος σκόραρε για το 31-50, με τον Καρυπιδη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 31-52 και τον Νατζαριδη να σκοράρει για το 31-55. Ο Μιλσης με τον Κοντεκακη απάντησαν για το 35-55, με τον Κωστόπουλο να γράφει το 35-59 και το 37-61. Ο Κοντεκακης μείωσε σε 40-61, με τον Καζα Γ. και τον Καλογερόπουλο να γράφουν το 40-66, για να απαντήσει ο Αναστασίνης, αλλά να κλείσει το ματς από τον Καζα Γ. στο 42-68.

Τα λάθη ήταν 22-18 στο ματς, τα κλεψίματα 10-18 και οι ασίστ 6-25. Στα ριμπάουντ οι Kings B.C. είχαν τον πρώτο λόγο, 35-41 με 13-7 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/23 τρίποντα και τον Γ.Α.Σ.Τ. 4/19. Στα δίποντα ο Γ.Α.Σ.Τ. είχε 28% και οι Kings B.C. 56%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χαριτόπουλος είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 6 κλεψίματα, ο Καλογερόπουλος 12 πόντους, 3 ασίστ, ο Κωστόπουλος 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Καζας Γ. 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 τάπες. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. Ο Αδαμαντιδης είχε 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Αναστασινης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κοντεκακης 7 πόντους.