0%
0%
0%
0%

Οι Saints πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο Championship, κερδίζοντας με 39-49 τους Μπίρι Μπίρι με τον Καλογερόπουλο να σκοράρει 21 πόντους στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε από τον Σαγια και τον Ευαγγελίδη με 6-0 για τους Μπίρι Μπίρι για να απαντήσει ο Καλογερόπουλος. Ο Ευαγγελίδης με τον Χαραλαμπόπουλο έφεραν τους Μπίρι Μπίρι στο 10-3, με τον Σαρδιανο να βοηθάει την ομάδα του να προσπεράσει στο σκορ και τον Τσερπε με τον Καλογερόπουλο να σκοράρουν για το 10-18, ολοκληρώνοντας ένα 0-15. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο 12-18 από τον Χρηστου, για να σκοράρει ο Βλαχος για το 14-18 στη 2η περίοδο. Καλογερόπουλος και Κοτρωνης απάντησαν για το 14-22, με τον Χαραλαμπόπουλο να μειώνει. Ο Κωστακης έφερε το ματς στο 16-25, με τον Σαγια να απαντά και με τον Ευαγγελίδη να φέρνουν τις δύο ομάδες στο 25-26 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Καλογερόπουλος με τον Ευαγγελίδη σκόραραν για το 27-28 για να ακολουθήσει ένα 0-9 για τους Saints από τον Καλογερόπουλο και τον Λαζαριδη. Ο Ευαγγελίδης μείωσε σε 29-37, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 29-38. Στην 4η περίοδο ο Χρηστου με τον Βλαχο μείωσαν σε 33-39, για να σκοράρει ο Ευαγγελίδης για το 36-40. Ο Λαζαριδης με τον Σαρδιανο απάντησαν για το 36-46 της ομάδας τους, με τον Κοτρωνη να γράφει το 36-48, για να κλείσει το ματς από Τον Κουρουλη στο 39-49.

Τα λάθη ήταν 4-12 στο ματς, τα κλεψίματα 11-2 και οι ασίστ 12-14. Στα ριμπάουντ οι Saints είχαν τον έλεγχο, 38-63 με 8-19 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/22 τρίποντα και τους Μπίρι Μπίρι 6/38. Στα δίποντα οι Μπίρι Μπίρι είχαν 29% και οι Saints 25%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καλογερόπουλος είχε 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Σαρδιανος 12 πόντους, 4 ασίστ. Για τους Μπίρι Μπίρι ο Ευαγγελιδης είχε 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σαγιας 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.