0%
0%
0%
0%

Η Bacardi Tel Aviv κέρδισε τους Coffeewaukee Bugs με 45-68 έχοντας 6 παίκτες με πάνω από 7 πόντους στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-6 για τους νικητές από τον Παναγιωτάκη, τον Δενδρινό και τον Γοργορονη, για να απαντήσει ο Κατσοχειρακης. Ο Πετρελης μείωσε σε 7-10 με τον Τσαμπανογλου να ισοφαρίζει και τον Βελαετη να γράφει το 12-10. Ο Δενδρινος απάντησε για το 12-13, με τον Κατσοχειρακη να βάζει για τελευταία φορά την ομάδα του μπροστά, 14-13. Ο Γυρουκης Γ. με τον Κιστακη ήταν που έφεραν το ματς στο 14-21 στο δεκάλεπτο, για να μειώσει ο Καφφες. Ο Βελαετης έφερε τον αγώνα στο 20-24, με τον Μουστακαλη να απαντά και τον Λαντζο να φέρνει την ομάδα του στο 21-29, για να σκοράρει ο Τομαρας για το 21-31 και να κλείσει από τον Γοργορονη το ημίχρονο στο 22-33. Στην επανάληψη ο Μουστακαλης έφερε το ματς στο 22-36 με τον Δενδρινο και τον Λαντζο να σκοράρουν για το 22-40. Ο Σαραντόπουλος μείωσε σε 24-40, για να έρθουν ο Κιστακης με τον Παναγιωτάκη και τον Δενδρινο για το 24-46 και το 25-53. Με τον Κατσοχειρακη και τον Τσαμπανογλου οι Coffeewaukee Bugs μείωσαν σε 30-55, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Κιστακη στο 30-57, για να έρθει ο Γοργορονης για το 32-60 στην 4η περίοδο. Ο Κατσοχειρακης με τον Πετρελη μείωσαν σε 41-60, με τον Αγγελιουδακη να απαντά. Ο Λαντζος έφερε το ματς στο 43-64 με τον Τομαρα να σκοράρει για το 43-66 και το ματς να κλείνει από Βελαετη και Κιστακη στο 45-68.

Τα λάθη ήταν 20-16 στο ματς, τα κλεψίματα 8-14 και οι ασίστ 8-19. Στα ριμπάουντ είχαμε ισορροπία, 42-43 με 15-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/9 τρίποντα και τους Coffeewaukee Bugs 2/21. Στα δίποντα η Bacardi Tel Aviv είχε 39% και οι Coffeewaukee Bugs 34%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κιστακης είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Δενδρινος 12 πόντους, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Τομαρας 8 πόντους, ο Γοργογονης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Λαντζος 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Μουστακαλης 7 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τους Coffeewaukee Bugs ο Κατσοχειρακης είχε 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Τσαμπανογλου 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Βελαετης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ.