0%
0%
0%
0%

Η Bacardi Tel Aviv κέρδισε με 62-36 την Team 70 B.C. παίρνοντας τον έλεγχο του αγώνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο και σουτάροντας με 38% στα τρίποντα στο παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε με 7-2 για τους νικητές από τον Δενδρινο και τον Παναγιωτακη, για να απαντήσει ο Μητρουσιας. Ο Κιστακης έγραψε το 9-4, με τον Μητρουσια να απαντά και πάλι πριν φέρει ο Παναγιωτακης το ματς στο 12-5. Με τον Κορναροπουλο και τον Μητρουσια η Team 70 B.C. πλησίασε σε 12-10, για να κλείσει η περίοδος από τον Γυρουκη και τον Παναγιωτάκη στο 18-10. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μητρουσιας έφερε την ομάδα του στο 18-13, με τον Κιστακη να απαντά. Ο Λαντζος με τον Αγγελιαδακη σκόραραν για το 25-15 με τον Δεληγιαννη να μειώνει. Ο Δενδρινος με τον Λαντζο έγραψαν το 31-17, για να φέρει ο Γοργορονης την ομάδα του στο 33-18. Ο Μητρουσιας μείωσε, με τον Κιστακη να γράφει το 35-20. Ο Παναγιωτακης έφερε το ματς στο 38-21, με τον Τομαρα να σκοράρει για το 41-22 και το ημίχρονο να κλείνει στο 41-24 από τον Μητρουσια. Στην επανάληψη ο Μουστακαλης με τον Κορναροπουλο έφεραν το ματς στο 43-26, με τον Μουστακαλη να σκοράρει και πάλι και με τον Παναγιωτάκη και τον Λαντζο να γράφουν το 49-26. Ο Μαγκλογιαννης μείωσε, με τον Μητρουσια να φέρνει το παιχνίδι στο 49-30, πριν έρθει ο Μουστακαλης για το 51-30. Ο Κορναροπουλος έγραψε το 51-33, με τον Δενδρινο να απαντά και τον Μουστακαλή με τον Λαντζο και τον Παναγιωτακη να σκοράρουν για το 59-34, πριν κλείσει ο αγώνας από τον Σαφαρικα και τον Δενδρινο στο 62-36.

Τα λάθη ήταν 17-19, τα κλεψίματα 14-8 και οι ασίστ 12-6. Στα ριμπάουντ είχαμε ισορροπία, 33-33 με 9-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/16 τρίποντα και την Team 70 B.C. 0/5. Στα δίποντα η Team 70 B.C. είχε 32% και η Bacardi Tel Aviv 46%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παναγιωτάκης είχε 15 πόντους, με 6/7 σουτ, ο Δενδρινος 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Μουστακαλης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κιστακης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Λαντζος 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες. Για την Team 70 B.C. ο Μητρουσιας είχε 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Κορναροπουλος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Σαφαρικας 7 πόντους, 3 ριμπάουντ.