0%
0%
0%
0%

Οι Ακαδημίες Red-dicolo κέρδισαν με 63-64 τους Kallithea Pimps σε ένα ματς που κρίθηκε στο τέλος του, με τους νικητές να πετυχαίνουν τους τελευταίους 4 πόντους του αγώνα και έχοντας τον Μακρή να γράφει 22 πόντους με 8/10 δίποντα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Ροδακινακη και τον Κριθιμο να σκοράρουν για το 4-4. Ο Κριθιμος με τον Ντατσιο και τον Τζιλακο Π. έφεραν την ομάδα τους στο 11-4 λίγο μετά, με τον Μακρη να απαντά για το 11-12 της ομάδας του και τον Θειακουλη να γράφει το 11-14. Ο Ζαρας μείωσε, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μασαουτη στο 13-16. Στη 2η περίοδο ο Κλωναρης με τον Θειακουλη έφεραν τις Ακαδημίες Red-dicolo στο 13-20, με τον Μακρη και τον Μασαουτη να σκοράρουν για το 14-25 λίγο μετά. Ο Ντατσιος απάντησε, αλλά ο Κλωναρης έγραψε το 16-29. Ο Ντατσιος σκόραρε για το 19-29, με τον Μακρη να φέρνει τον αγώνα στο 19-31. Οι Kallithea Pimps απάντησαν με ένα σερί 14-2 ως το ημίχρονο από τον Παναγο, τον Ζακα, τον Ζαρα και τον Κριθιμο για να πάμε στη διακοπή με το σκορ στο 33-33. Στην επανάληψη ο Μασαουτης με τον Αντωνίου έφεραν το ματς στο 33-37, με τον Παναγο να μειώνει στον πόντο. Το ίδιο έκανε και ο Λιμνοπουλος, 38-39, για να έρθει ο Μασαουτης για το 38-41. Ο Παναγος με τον Λιμνοπουλο έβαλαν την ομάδα τους μπροστά, 42-41, αλλά οι Ακαδημίες Red-dicolo απάντησαν με τον Μακρη, τον Αντωνίου και τον Ροδακινακη ως το 42-52. Ο Κριθιμος διέκοψε το σερί, με τον Παναγο να μειώνει σε 47-52 λίγο πριν το τέλος της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κριθιμος έφερε το ματς στο 50-52, με τον Θειακουλη να απαντά για το 51-55. Ο Κρίθιμος μείωσε και πάλι, με τον Κλωναρη να κρατά μπροστά την ομάδα του, 53-57. Οι Kallithea Pimps με τον Παναγο, τον Ντατσιο και τον Ζαρα κατάφεραν να προσπεράσουν με 61-58, για να μειώσει ο Μακρης στον πόντο. Ο Λιμνοπουλος έφερε το ματς στο 63-60, αλλά ο Θειακούλης με βολές μείωσε σε 63-62 για να έρθει ο Κλωναρης για το 63-64 και τη νίκη της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 15-27 στο ματς, τα κλεψίματα 22-11 και οι ασίστ 15-11. Στα ριμπάουντ οι Ακαδημίες Red-dicolo είχαν τον έλεγχο, 38-48 με 16-16 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/9 τρίποντα και τους Kallithea Pimps 5/18. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 32% και οι Ακαδημίες Red-dicolo 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μακρης είχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Κλωναρης είχε 11 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Θειακουλης 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μασαουτης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Αντωνίου 7 πόντους, ο Ροδακινακης 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Kallithea Pimps ο Κριθιμος είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Παναγος 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Ζαρας 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Ντατσιος 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, ο Λιμνοπουλος 6 πόντους, 6 ριμπάουντ.