0%
0%
0%
0%

Οι Desperado κέρδισαν τους Gunners με 51-53 σε έναν αγώνα που κρίθηκε 2 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του με καλάθι του Μαρκοπουλιωτη.

Το ματς ξεκίνησε με Γκιωνη να σκοράρει για να απαντήσουν Καραλης και Σεφερης και να γράψει ο Εμμανουηλιδης το 4-7. Ο Παπαγεωργίου ισοφάρισε με τον Γκιωνη να σκοράρει για το 14-7 της ομάδας του, για να έρθει ο Καρτερης για το 16-7 στο δεκάλεπτο. Στη 2η περίοδο Σεφερης έγραψε το 16-9, με τον Παπαγεωργίου να απαντά για το 18-9 και το 20-11. Ο Σεφερης μείωσε με τον Μαρκοπουλιωτη και τον Σαλημενο να ισοφαρίζουν για να γράψει ο τελευταίος το 20-22, με τον Σαγο και τον Σεφερη να ολοκληρώνουν ένα 0-16 σερί για τους Desperado στο 20-27. Το ημίχρονο έκλεισε στο 21-27, με τον Εμμανουηλίδη και τον Σεφερη να σκοράρουν για το 21-32 και το 23-34. Οι Gunners με τον Γκιωνη μείωσαν ως το 29-34, για να έρθει ο Σαλημενος για το 29-36. Ο Ταγαρης με τον Καρτερη έκλεισαν στο 32-36 το 3ο δεκάλεπτο, με τον Μαρκοπουλιωτη να απαντά αλλά τον Γκιωνη να μειώνει σε 34-38. Ο Σαλημενος έγραψε το 34-40, για να έρθουν ο Ταγαρης με τον Τσαμανιδη για το 38-40. Ο Σαλημενος σκόραρε για το 38-42, με τον Ταγαρη να ισοφαρίζει το ματς σε 42-42 και τον Γκιωνη να βάζει την ομάδα του μπροστά, 44-42. Με βολές οι Desperado ισοφάρισαν σε 44-44, αλλά ο Παπαγεωργίου έγραψε το 47-44. Ο Σαλημένος μείωσε σε 47-46 για να έρθει ο Ταγαρης για το 49-46. Ο Σαλημένος μείωσε στον πόντο για να σκοράρει ο Σεφερης από τη γραμμή για το 49-50. Ο Σαλημενος είχε κι αυτός μια βολή για το 49-51, με τον Ταγαρη να ισοφαρίζει το ματς στα 5 δευτερόλεπτα σε 51-51, αλλά τον Μαρκοπουλιώτη να σκοράρει στα 2 δευτερόλεπτα για το 51-53 και τη νίκη των Desperado.

Τα λάθη ήταν 18-15 στο ματς, τα κλεψίματα 7-9 και οι ασίστ 4-5. Στα ριμπάουντ οι Gunners είχαν τον έλεγχο, 50-39 με 14-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/13 τρίποντα και τους Gunners 3/19. Στα δίποντα οι Gunners είχαν 30% και οι Desperado 28%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σαλημενος είχε 18 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Σεφερης 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα. Για τους Gunners ο Γκιωνης είχε 23 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ταγαρης 11 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παπαγεωργίου 10 πόντους, 7 ριμπάουντ.