0%
0%
0%
0%

Οι HPV κέρδισαν με 41-45 τους Saints στην παράταση με τον Μαυρόπουλο και τον Ναούμη να έχουν 16 και 15 πόντους αντίστοιχα στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-6 για τους νικητές από τον Μαυρόπουλο, τον Πετριχουνακο και τον Ντοσκα για να μειώσει ο Νιαρχος και να κλείσει ο Καραγιαννης Σ. το δεκάλεπτο στο 7-6 για τους Saints. Στη 2η περίοδο ο Μαυρόπουλος ισοφάρισε με τον Μάρκου να φέρνει στο 10-8 το ματς. Ο Καστραντας ήταν που έφερε την ομάδα του στο 15-10, με τον Σιουτη να μειώνει και με τον Μαυροπουλο και τον Ναουμη να ισοφαρίζουν οι HPV ως το ημίχρονο σε 17-17. Στην επανάληψη ο Νιαρχος με τον 6 έγραψαν το 24-17 γι την ομάδα τους, για να απαντήσει ο Μαυρόπουλος, αλλά να έρθει και πάλι ο Νιάρχος για το 29-19 των Saints. Το ημίχρονο έκλεισε στο 29-21, με τους HPV να μειώνουν σε 29-23 στην επανάληψη με τον Ναουμη. Ο Σταμου ήταν που έφερε την ομάδα του το 30-25 λίγο μετά, με τον Ντοσκα να σκοράρει για το 30-27, πριν απαντήσουν οι Saints με τον Καλογερόπουλο για το 34-27. Ο Ναουμης με τον Μαυροπουλο όμως είχαν τον τελευταίο λόγο στο ματς, ισοφάρισαν σε 34-34 και έστειλαν το ματς στην παράταση.

Εκεί ο Καστραντας σκόραρε για το 35-34 με τον Σιουτη να απαντά, αλλά τους Saints να σκοράρουν με τον Καραγιαννη Γ. για το 38-26. Ο Ναουμης ήταν που απάντησε για το 38-42 της ομάδας του, με τον Μαυροπουλο να γράφει το 38-44 από τη γραμμή. Ο Σαρδιανος μείωσε σε 41-44 από μακριά, αλλά ο Ναουμης έκλεισε το ματς στο 41-45.

Τα λάθη ήταν 18-9 στο ματς, τα κλεψίματα 7-10 και οι ασίστ 8-11. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν μοιρασμένη, 55-54 με 11-20 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/13 τρίποντα και τους Saints 4/13. Στα δίποντα οι HPV είχαν 22% και οι Saints 22% επίσης.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μαυροπουλος είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ναουμης 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Στάμου 4 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 τάπες. Για τους Saints ο Νιαρχος είχε 13 πόντους, 18 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καραγιαννης Γ. 10 πόντους, ο Βαρλαμης 4 πόντους, 14 ριμπάουντ.